reklama

Semerád neprošel kontrolou a přišel o celkový bronz

autor: Reuters
Český jezdec byl vyloučen z Britské rally

Cardiff - Jen krátce se český automobilový jezdec Martin Semerád radoval z celkového třetího místa v kategorii produkčních vozů v mistrovství světa.

Původně druhý muž PWRC v Britské rallye byl nakonec ze závodu vyloučen, neboť jeho vůz Mitsubishi Lancer neprošel závěrečnou technickou prohlídkou.

Semerád sice v Cardiffu převzal při slavnostním ceremoniálu poháry, ale po pár hodinách měl po radosti. Důvodem vyloučení bylo uložení tlumičů, které neodpovídalo homologaci. Místo trojúhelníkové podložky v horním uložení byla totiž použita podložka kulatá, která byla shledána v rozporu s fotografií v homologačním listu.

Čtěte také:
VIDEO Loeb měl nehodu, Britskou rallye vyhrál Latvala

"Po poradě jsme rozhodli, že nemá smysl se proti rozhodnutí technických komisařů odvolávat. Víme, jak podobné případy dopadly v minulosti. Na obrázku v homologačním listu je skutečně podložka trojúhelníková. Tak to prostě je," uvedl šéf týmu Josef Semerád v oficiální tiskové zprávě.

Špatná součástka posádce výhodu nepřinesla, což ale nehraje roli. "Díl jsme dostali od renomovaného úpravce soutěžních aut a nikdy jsme bohužel nekontrolovali, jestli je tam správná podložka. Mrzí mě snažení celého týmu a hlavně posádky, která podala perfektní výkon a zajela tak, jak potřebovala, aby se dostala na celkové třetí místo v PWRC. Všechno přišlo vniveč," litoval Semerád.

Martin Semerád tak přišel o patnácté místo v absolutním pořadí a klesl v konečném hodnocení kategorie PWRC na čtvrté místo.

reklama