Dostaveníčko mistrů: nestárnoucí veterány ani "mladíky" mráz nespálil

Prohlédněte si galerii z tradiční exhibice Setkání automobilových mistrů, která se včera jela na autodromu v Sosnové.
Tím největším tahákem pro fanoušky byly ovšem souboje jezdců z rallye, rallyekrosu i autokrosu v paralelních závodech ne nepodobných legendárnímu klání Race of Champions.
A zatímco na Race of Champions v Londýně den před závodem v Sosnové triumfoval čtyřnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel, mistrem domácích mistrů se stal Václav Pech ve voze Mini John Cooper Works WRC.
Ozdobou akce na severu Čech byl slavný finský jezdec rallye Markku Alén, který ani v 64 letech neztratil nic ze svého umění. Dlouho vedl absolutní pořadí, teprve v poslední sérii rozjížděk dosáhl lepšího času Pech.
Alén a Pech se nakonec utkali ve finále kategorie rallye a český jezdec získal na startu malý náskok, který s přehledem uhájil. Plzeňský pilot si tak připsal další cenný skalp. Před šesti roky dokázal na stejné trati porazit legendárního Francouze Sébastiena Loeba.