reklama

Kdo si ve formuli 1 letos nejvíce vydělá? Jde o stamiliony

Podívejte se na žebříček nejoceňovanějších pilotů ve fromuli 1 2013. Podívejte se na žebříček nejoceňovanějších pilotů ve fromuli 1 2013. Foto: Reuters
Podívejte se na žebříček nejoceňovanějších pilotů ve fromuli 1 2013.

Melbourne - Španěl Fernando Alonso bude i v nadcházející sezoně nejlépe placeným pilotem formule 1 v mistrovství světa. Žebříček odhadovaných příjmů, jak jej sestavila německá agentura SID, vede úřadující vicemistr světa s částkou 33 milionů eur (844,8 milionu korun), z níž 25 milionů mu zaručuje smlouva se stájí Ferrari a zbytek tvoří příjmy z reklam.

Druhé místo v pořadí opustil Michael Schumacher, který po minulé sezoně ukončil kariéru, a jeho pozici v týmu Mercedes i finančním žebříčku zaujal další exmistr světa Lewis Hamilton s celkovými příjmy 28 milionů eur.

Až třetí je stejně jako v předchozích letech Sebastian Vettel. Příjmy německého obhájce titulu v odhadované výši 22 milionů eur pocházejí jako dosud opět téměř výhradně od týmu Red Bull. Vettel i po zisku třetího titulu světového šampiona v řadě až na výjimky nabídky z reklamní branže odmítá s vysvětlením, že se chce soustředit na výkony a ne se svazovat povinnostmi vyplývajícími ze sponzorské smlouvy.

Odhadované příjmy pilotů F1 v sezoně 2013 podle agentury SID (v milionech eur):

1. Fernando Alonso (Šp./Ferrari) 33, 2. Lewis Hamilton (Brit./Mercedes) 28, 3. Sebastian Vettel (Něm./Red Bull) 22, 4. Jenson Button (Brit./McLaren) 20, 5. Nico Rosberg (Něm./Mercedes) 16.

reklama