reklama

FOTO V IndyCar se rodí další Danica, muže prohání Švýcarka

Půvabná Švýcarka Simona de Silvestrová kráčí ve stopách své slavnější kolegyně Danici Patrickové. V prvním závodě letošní sezony Indy Car byla jen krůček od stupňů vítězů. Podívejte se na její kariéru v obrazech. Půvabná Švýcarka Simona de Silvestrová kráčí ve stopách své slavnější kolegyně Danici Patrickové. V prvním závodě letošní sezony Indy Car byla jen krůček od stupňů vítězů. Podívejte se na její kariéru v obrazech. Foto: IndyCar Media
Simona de Silvestrová začala svoji čtvrtou sezonu v IndyCar ve velkém stylu. Jen dva okruhy ji v St. Petersburgu dělilo od stupňů vítězů

St. Petersburg - Chyběla pouze dvě kola závodu v ulicích St. Petersburgu, aby se Simona de Silvestrová stala nástupnicíc Danici Patrickové a postavila se na stupně vítězůl IndyCar.

V předposledním kole úvodního podniku zámořské formulové série byla de Silvestrová třetí. Jenže pak se před ni dostal Marco Andretti a v posledním kole se švýcarská závodnice neubránila před útokem dalších dvou jezdců a cílovou čáru proťala jako šestá.

Ve své čtvrté sezoně zajela druhý nejelpší výsledek, lépe skončila poze předloni znovu v St. Petersburgu, kde obsadila čtvrté místo. Z premiérového triumfu v IndyCar se radoval 26letý Kanaďan James Hinchcliffe.

Výsledky:

IndyCar - Honda Grand Prix of St. Petersburg:
1. Hinchcliffe (Andretti Dallara-Chevrolet) 2:22:12,5502, 2. Castroneves (Penske Dallara-Chevrolet) -1,0982, 3. M. Andretti (Andretti Dallara-Chevrolet) -16,3664, 4. Kanaan (KV Dallara-Chevrolet) -19,6083, 5. Dixon (Ganassi Dallara-Honda) -20.7627, 6. de Silvestrová (KV Dallara-Chevrolet) -20,7890.

reklama