reklama

Skrytá reklama? Räikkönen nesmí mít na helmě poctu Huntovi

Kimi Räikkönen v helmě, která vzbudila tolik emocí. Kimi Räikkönen v helmě, která vzbudila tolik emocí. autor: Lotus F1 Team
Finský pilot Kimi Räikkönen si musí během Velké ceny Monaka překrýt nápis na helmě, kterým chtěl vzdát poctu svému oblíbenci a bývalému mistru světa Jamesi Huntovi.

Monte Carlo - Finský pilot Kimi Räikkönen si musí během Velké ceny Monaka překrýt nápis na helmě, kterým chtěl vzdát poctu svému oblíbenci a bývalému mistru světa Jamesi Huntovi. Porušoval tím totiž pravidla formule 1.

Průběh Velké ceny Monaka můžete sledovat v neděli od 14:00 hodin v naší podrobné on-line reportáži ZDE!

Druhý muž průběžného pořadí mistrovství světa Räikkönen má na horní části helmy nápis "James Hunt" a rok 1976, připomínající Britův zisk titulu světového šampiona. Vzkaz však směřuje do zadní televizní kamery, což regule seriálu nepovolují.

Svou roli v zákazu mohl sehrát také fakt, že osudy slavného playboye a milovníka života Hunta se staly námětem pro film "Rush", jenž bude mít na podzim premiéru. Räikkönenův vzkaz tak mohl sloužit jako skrytá reklama.

Speciální helmy jsou pro prestižní Velkou cenu Monaka tradicí i u většiny ostatních jezdců. Úřadující mistr světa Sebastian Vettel má například na horní části přilby fotografie bývalého pilota Stirlinga Mosse v akci. Na zadní části má německý šampion nakreslenou v retro stylu dívku v plavkách, které zmizí, když se helma zahřeje na určitou teplotu.

reklama