reklama

Skutečná Škoda Fabia R5 se představí až za rok

Rallye Bohemia: Nová soutěžní Škoda i unikát za miliony Prohlédněte si fotografie z letošní Rallye Bohemia, která v pátek a sobotu ovládla silnice v okolí Mladé Boleslavi. Foto: Radek Pecák
Zřejmě při příštím ročníku Rallye Bohemia za rok by se měla odehrát oficiální soutěžní premiéra nové závodní Škody Fabia v provedení R5.

Mladá Boleslav - Zřejmě při příštím ročníku Rallye Bohemia za rok by se měla odehrát oficiální soutěžní premiéra nové závodní Škody Fabia v provedení R5. Právě k naplnění takového scénáře podle informací online deníku Aktuálně.cz směřuje úsilí týmu Škoda Motorsport.

„Zatím nebylo stanoveno žádné konkrétní datum homologace ani premiéry,“ uvedl na přímý dotaz mluvčí týmu Karel Pokorný.

Bílá testovací Fabie, která se o minulém víkendu proháněla po rychlostních zkouškách letošní Rallye Bohemia, měla ve svých útrobách pohonnou jednotku a převodovku splňující regule pro skupinu R5. Šlo tedy o benzinovou turbodmychadlem přeplňovanou šestnáctistovku spojenou s pětistupňovou převodovkou, jinak ale podle Pokorného jednalo o vůz současné specifikace S 2000.

Skutečná Fabia R5 zatím neexistuje. „Stavět ji začneme až po odtajnění nové generace Škoda Fabia, tedy v nadcházejících měsících,“ informoval Pokorný.

Škoda zatím ještě nerozhodla, do jakých šampionátů svůj nový závodní vůz nasadí. Je ale pravděpodobné, že se to nebude lišit od současného programu týmu Škoda Motorsport.

Největší počet testovacích kilometrů s technikou budoucí Fabie R5 dosud podle Pokorného absolvovali Jan Kopecký a finský jezdec Esa Pekka Lappi. Právě ten také s bílým testovacím vozem odjel mimo pořadí víkendovou "Bohemku".

reklama