reklama

Smír Hamiltona a Massy. ´Pěkně jsme si pokecali´

Lewis Hamilton Lewis Hamilton autor: Reuters
Oba piloti měli letos několik vzájemných kolizí

Sao Paulo - Přátelským objetím zakončili jezdci formule 1 Lewis Hamilton a Felipe Massa letošní sezonu, v níž si vinou častých kolizí na trati většinou nemohli přijít na jméno.

Britský mistr světa z roku 2008, jenž poslední závod v Sao Paulu vinou porouchané převodovky nedokončil, se přišel usmířit se svým brazilským rivalem.

"Pěkně jsme si s Felipem po závodě pokecali. Mám k němu velký respekt a těším se na další naše souboje v příštím roce," řekl novinářům Hamilton, o kterém Massa v září v Singapuru prohlásil, že za volantem nepoužívá hlavu.

Gesto pilota McLarenu jeho konkurent z Ferrari uvítal. "Mám radost, že za mnou Lewis přišel. Bylo to od něj hezké," prohlásil Massa.

Čtěte také:
Poslední závod vyhrál Webber, vicemistrem je Button
Vettel překonal Mansella, vyhrál 15. kvalifikaci sezony
VIDEO Hamilton nepoužívá mozek, zlobil se Massa

Během roku se jejich vozy na trati střetly šestkrát a zdálo se, že k další kolizi by mohlo dojít i na okruhu Interlagos, když Hamilton šlapal na paty Massovi v boji o páté místo. Jeho snažení však ukončila porucha.

GP Brazílie - trénink Felipe Massa Foto: Sport

"Chvíli jsme mysleli, že se zase něco semele. Lewis ale neměl sedmý rychlostní stupeň, takže i když byl rychlý, předjíždění by pro něj bylo moc velké sousto," uvedl šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh.

"Je fajn, že to takhle skončilo, samo od sebe. Lewis s Felipem se objali, snad tím tenhle příběh skončí a příští rok se budeme moc těšit na skvělý boj o titul," prohlásil Whitmarsh.

Také šéf Ferrari Stefano Domenicali byl rád, že tentokrát k žádnému incidentu mezi oběma jezdci nedošlo. "Bylo milé vidět Lewise, jak přišel obejmout Felipeho. Konec konců o tom to je," řekl.

reklama