reklama

Hvězdy i amatéři. Při závodech letos umřelo už 20 motorkářů

Závodní trať se může během vteřiny proměnit v peklo. Třeba tak, jako se to stalo loni v listopadu v Macau, kde zahynul Portugalec Luis Carreira. Podívejte se na galerii tragický a velmi těžkých motocyklových havárií. Závodní trať se může během vteřiny proměnit v peklo. Třeba tak, jako se to stalo loni v listopadu v Macau, kde zahynul Portugalec Luis Carreira. Podívejte se na galerii tragický a velmi těžkých motocyklových havárií. Foto: Reuters
Nedělní tragická smrt italského jezdce Andrey Antonelliho znovu potvrdila, že motocyklové závody patří mezi nejnebezpečnější motocyklové disciplíny.

Praha - Nedělní tragická smrt italského jezdce Andrey Antonelliho znovu potvrdila, že motocyklové závody patří mezi nejnebezpečnější motorisitcké disciplíny. Jen letos už na dvou kolech (nepočítaje plochou dráhu a terénní závody) zahynuly na dvě desítky jezdců.

Navíc vůbec nemůžeme říct, že padali jen nováčci. Na černé listině jsou zkušení jezdci, občas dokonce i veteráni. A jak v minulosti potvrdily příběhy Marca Simoncelliho a Daidžira Kató, smrt se nevyhýbá ani elitní třídě MotoGP.

reklama