reklama

Smrž proháněl Ducati pod dohledem Capirossiho a Gibernaua

VALENCIE Druhý den v řadě testoval ve španělské Valencii český motocyklový jezdec Jakub Smrž závodní stroj královské třídy MotoGP. Zatímco včera osedlal Kawasaki, dnes se po okruhu proháněl na červené "krásce" Ducati. Absolvoval s ní několik kol, při ni

Smrž se kolem nich proháněl na cílové rovince třistakilometrovou rychlostí, zkušeně ji pak pokládal do zatáček. I trojnásobný mistr světa uznale pokyvoval hlavou. A mechanici italského továrního týmu po vyhodnocení dat zjistili, že Smrž byl rychlejší než mistr světa pětistovek z roku 1999 Španěl Alex Criville, který absolvoval stejný počet kol.

:. Pondělní test: Smrž osedlal motocyklovou raketu

Bylo zřejmé, že Smržovi výrazně pomohla pondělní první zkušenost se silným strojem. "Už po několika metrech na Ducati jsem měl hned lepší pocit než včera s Kawasaki. Určitě mi pomohlo, že už to nebyla první zkušenost na motorce téhle třídy, ale zároveň mi Checova Ducati mnohem lépe padla do ruky," vysvětloval.

"Dokázal jsem se víc soustředit na jízdu a požitek z ní, což se nakonec ukázalo i na stopkách. Ducati mi přišla mnohem pohodlnější a průběh motoru mi vyhovoval víc. Měli jsme možnost přehodit si mapu zapalování na 'příjemnější' režim, ale celou dobu jsem zůstal u toho závodního, jaký používal Checa v nedělním závodě," dodal Smrž.

reklama