reklama

Smůla pro Ferrari. Schumacher vůbec nechce do F1

Michael Schumacher v boxech Ferrari Michael Schumacher v boxech Ferrari autor: Reuters
Schumacher se nechtěl vracet a asi se nevrátí

Valencie - Michael Schumacher se nechtěl (a ani nechce) vrátit do formule jedna. Svým comebackem, který nakonec musel zrušit kvůli zdravotním problémům, hodlal jen pomoci týmu Ferrari.

Legendární pilot to při Velké ceně Evropy řekl italské televizi Mediaset.

"Neměl jsem nějaký velký zájem, pouze to byla snaha nahradit zraněného Felipeho Massu," konstatoval čtyřicetiletý Němec.

Čtěte dále: Obrat: Michael Schumacher vzdal svůj návrat do F1

"Žádný jiný důvod k návratu jsem opravdu neměl," dodal.

Obrazem: Schumacher jen v boxech, kvalifikaci vyhrál Hamilton Obrazem: Schumacher jen v boxech, kvalifikaci vyhrál Hamilton Prohlédněte zde

Proč také ano? Jeho už tak malou motivaci usednout do ne zrovna zářícího kokpitu Ferrari ještě navíc snižoval fakt, že si ani současný monopost nemohl vinou nových pravidel vyzkoušet. A výjimku nedostal.

Sedminásobný šampion nechtěl riskovat své zdraví a také pověst.

A vypadá to, že jeho návrat do světa F1 se nebude konat ani za týden, za měsíc či za rok. Schumacher totiž do rodného Německa vzkázal, že v "nejbližší době" se v rudém voze neobjeví.

Čtěte také: Schumacher je smutný: Asi nejtěžší moment kariéry

"Vrátit se? Ne, teď určitě ne," řekl stanici RTL.

Spekulacím, že dál testuje starý monopost a zkouší, co krk vydrží, je konec. Do Valencie přijel jen jako poradce italské stáje a téma uzavřel tím, že rovněž v dalším závodě ve Spa bude druhým pilotem Ferrari Luca Badoer.

reklama