reklama

Smutný Badoer uznal: Fisichella bude lepší než já

Luca Badoer Luca Badoer autor: Reuters
I mě se ale splnil sen, říká Luca Badoer

Řím - Toužil po tom, aby se mohl představit v barvách Ferrari při domácí GP Itálie vozů formule 1. Osmatřicetiletý pilot Luca Badoer si však toto přání nesplní.

Po odřeknutí Michaela Schumachera to byl právě on, kdo mohl zaskočit do konce sezony za zraněného kolegu Felipeho Massu.

Stačily ale jen dva nepovedené závody a vedení Ferrari odstavilo rodáka z Montebelluny na pomyslnou vedlejší kolej. Jeho místo v týmu zaujme v dalších dnech z Force India přicházející Giancarlo Fisichella.

Čtěte také: Fisichella: Splnili můj sen. U Ferrari ukážu, co umím

„Giancarlo je rychlý jezdec a mám z něj radost. Splnil si svůj sen závodit za Ferrari a jistě bude lepší než já, protože už jezdí několik posledních let. Navíc se i v současných vozech velmi dobře vyzná," uvedl na stránkách BBC Badoer.

Fisichella je na rozdíl od něj brán příznivěji i mezi fanoušky. Zatímco Badoer byl s monopostem Ferrari při poslední GP Belgie poslední, Fisichella zajistil stáji Force India historicky první body za druhé místo.

„I mě se ale splnil sen. Vždycky jsem chtěl svým dětem říci, že jsem dostal důvěru jet dva závody za Ferrari. Lituji ale jedné věci, že se mi nevěřilo i na ten třetí podnik. Určitě bych v něm byl zase o něco lepší," říká Badoer.

Média hrála v mém odvolání zásadní roli

„Neměli jsme přesnou dohodu, kolik závodů bych měl jet. Myslel jsem ale, že dostanu čas na zlepšení. A tato věc, jako udělat z rezervního jezdce někoho jako oběť, se může stát jen ve formuli 1," hájí se Badoer.

Podle něj byla také na jeho osobu uspořádána veliká štvanice ze stran italských médií. Ta prý měla sehrát i významnou roli v jeho nahrazení. 

Ferrari poprvé letos slaví. Fisichella vyjel historický úspěch Ferrari poprvé letos slaví. Fisichella vyjel historický úspěch Prohlédněte zde

„Někteří novináři ani nevědí, jak moc mi tato kauza ublížila. Média sehrála v rozhodnutí o mém nahrazení hlavní roli," myslí si.

Sám Badoer má přesto o další budoucnosti jasno - zůstane věrný barvám Ferrari a pokusí se zůstat testovacím jezdcem.

„Chci tu stále zůstat. Skončil jsem se sice závoděním, ale můj vztah k Ferrari se nijak nezměnil," uzavřel italský závodník.

reklama