reklama

Souboj Pecha s Kopeckým pokračuje na Rallye Český Krumlov

Jan Kopecký v nové Škodě Fabia R5 je největším favoritem Rallye Český Krumlov. Jan Kopecký v nové Škodě Fabia R5 je největším favoritem Rallye Český Krumlov. autor: Jiří Šimeček
Na Rallye Český Krumlov se utkají úřadující domácí šampion Václav Pech a tovární jezdec Škody Jan Kopecký.

Český Krumlov - Úřadující domácí šampion v automobilových soutěžích Václav Pech s Mini Cooperem S200 bude na nadcházející Rallye Český Krumlov útočit na třetí výhru za sebou a celkově pátý triumf. Nečeká ho ale jednoduchý úkol, na startu nebude chybět ani tovární jezdec Škody Jan Kopecký, který je hlavním favoritem populární soutěže.

Kopecký s Pechem se utkali i v prvním díle MČR na Rallye Šumava a z vítězství se radoval Kopecký. Pech po technických problémech závod nedokončil a případný další nezdar by výrazně zkomplikoval jeho snahu o obhajobu titulu.

Pech sází na testy

"Máme za sebou testování v okolí Blovic, kde jsme se soustředili hlavně na to, aby nás nepotkalo to co na Šumavě, kde nám praskla kardanka. Ukázalo se, že šlo nejspíše o vadu materiálu. Nový díl jsme pečlivě rentgenovali, před testem i po něm," uvedl Pech.

To Kopecký je naprosto v pohodě, na Šumavě se mu vydařila světová premiéra nového vozu Škoda Fabia R5 a vyhrát chce i teď.

"Při první soutěži vše fungovalo bezvadně, Fabia byla rychlá a absolutně spolehlivá. Věříme, že i v Krumlově budeme schopni jet vpředu," řekl Kopecký, který se v Českém Krumlově radoval z výhry v roce 2012.

Rekordní listina od roku 1989

Vedle Kopeckého s Pechem budou o přední umístění bojovat Pavel Valoušek, Roman Odložilík, Jan Černý nebo Miroslav Jakeš. Pořadatelům se přihlásilo 116 posádek, což je nejvíce od roku 1989. Jihočeská soutěž je součástí seriálu Evropského poháru FIA i domácího šampionátu historiků.

Pořadatelé připravili trať s 14 rychlostními zkouškami, v pátek i v sobotu se jedna z nich pojede na českobudějovickém výstavišti, kde bude centrum rallye. Vítězná posádka bude dekorována v sobotu po 17. hodině v Českém Krumlově.

"Charakter a obtížnost rychlostních zkoušek dělají tuto rallye snad nejtěžší v celém šampionátu. Musíte zde zařadit i nutnou dávku taktiky, abyste měli správně obuté pneumatiky a nastavený podvozek auta na změny povrchů a dosti často i na změny počasí," řekl Pech.

Průběžné pořadí MČR: 1. Kopecký (Škoda Fabia R5) 80, 2. Valoušek (Škoda Fabia S2000) 54, 3. Odložilík (Subaru Impreza WRC) 47, 4. J. Sýkora (Ford Fiesta R5) 45, 5. J. Černý (Škoda Fabia S2000) 34, 6. M. Vlček (Škoda Fabia S2000) 26.

reklama