Staněk byl v závodě F2 v Belgii devátý a počtvrté v sezoně bodoval

30. 7. 2023 11:55

Český pilot Roman Staněk obsadil v dnešním hlavním závodě formule 2 ve Spa-Francorchamps deváté místo a počtvrté v sezoně bodoval. Podruhé za sebou vyhrál Australan Jack Doohan.

Devatenáctiletý Staněk se na bodované pozice probojoval až v samotném závěru a na syna pětinásobného mistra světa v závodech silničních motocyklů Micka Doohana ztratil 16,5 sekundy. Maximem českého nováčka je pátá příčka ze sprintu ve Spielbergu.

Doohan navázal na týden starý triumf z Maďarska. Na druhé příčce dojel se ztrátou dvou sekund Francouz Théo Pourchaire a posunul se do čela průběžného pořadí seriálu. Druhý byl vítěz sobotního sprintu vnuk dvojnásobného brazilského mistra světa formule 1 Emersona Fittipaldiho Enzo.

Pourchaire z prvního místa sesadil Dána Frederika Vestiho, jenž dnes do závodu nenastoupil. Francouzský pilot má na prvním místě 168 bodů a před Vestim vede o 12 bodů. Staněk si ze ziskem 13 bodů polepšil před letní přestávkou o jedno místo na 17. příčku.