reklama

Startuje šampionát vytrvalců. S Charouzem i Pragou

Jan Charouz je v 25 letech už vyzrálým vytrvalostním jezdcem, který má velkou perspektivu. Jan Charouz je v 25 letech už vyzrálým vytrvalostním jezdcem, který má velkou perspektivu. autor: BPA
Wolrd Endurance Championship (WEC) otevře nedělní šestihodinovka v Silverstone.

Praha, Silverstone - Druhý ročník soubojů nejlepších vytrvalců světa na závodních okruzích odstartuje v neděli šestihodinovka v Silverstone. A Wolrd Endurance Championship (WEC) bude mít letos pro české fanoušky velký náboj.

Zatímco loni se v premiérovém ročníku Jan Charouz objevil pouze polovině závodů,letos absolvuje kompletní šampionát. A co víc, usedne do vozu týmu Lotus, který bude startovat pod českou vlajkou a s českým motorem Praga.

Dva vozy = šest jezdců

Charouz s vozem Lotus T128 v nižší, ale nejvíce obsazené třídě sportovních prototypů LMP2 pojede i ve slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Ta je stejně jako loni největším klenotem osmidílného kalendáře WEC.

V Silverstone budou Charouzovými spolujezdci Němec Thomas Holzer a Dominik Kraihamer z Rakouska. Druhý vůz Lotus-Praga budou pilotovat expilot formule 1 Vitantonio Liuzzi z Itálie, Američan Kevin Weeda a zkušený francouzský pilot Christophe Bouchut.

Audi, nebo Toyota?

Proti vozům českého týmu se postaví podle nejnovější verze startovní listiny celkem deset vozů, z nichž největšími soupeři budou stroje týmů ADR-Delta a OAK Racing.

V souboji o absolutní vítězství lze v Silverstone čekat pokračování loňské bitvy hybridů Audi R18 e-tron quattro a Toyota TS030. Němci loni vyhráli WEC i 24 hodin v Le Mans, ale hlavně závěr sezony patřil japonské značce. Proto ani na počátku té letošní je není radno odepisovat.

Kalendář World Endurance Championship 2013

Datum závod okruh stát
14. dubna 6 hodin Siverstone Británie
4. května 6 hodin Spa Belgie
22. - 23. června 24 hodin Le Mans Francie
1. září 6 hodin Sao Paulo Brazílie
22. září 6 hodin Austin USA
20. října 6 hodin Fudži Japonsko
10. listopadu 6 hodin Šanhghaj Čína
30. listopadu 6 hodin Sáchir Bahrajn
reklama