reklama

Stoner bude v Brně chybět. Má stále zdravotní potíže

Diváci v Brně Caseyho Stonera neuvidí Diváci v Brně Caseyho Stonera neuvidí autor: Sport
Casey Stoner se nebude GP České republiky účastnit

Brno - Nepříjemná zpráva postihla fanoušky motocyklového sportu, kteří se během následujícího víkendu vydají na Masarykův okruh do Brna, aby zde zhlédli závod Moto GP.

Jedenáctý závod světového šampionátu se bude muset obejít bez účasti mistra světa z roku 2007 Australana Caseyho Stonera. Na vině jsou vleklé zdravotní potíže, se kterými se třiadvacetiletý jezdec snažil vypořádat i v uplynulých závodech.

Čtěte také: Rossi znovu zářil. Smutný Lorenzo: Nemám na něj

Týmu však nyní došla nad jeho stavem trpělivost, a rozhodl se tak dát mladému jezdci několikatýdenní volno, což znamená absenci i v dalších dvou závodech v Indianapolis a San Marinu.

"Není v pořádku a to nejlepší pro něj asi bude, aby si dal pauzu. Jinak by se mohly jeho současné problémy ještě zhoršit," uvedl na stránkách Eurosportu šéf stáje Ducati Livio Suppo.

Obrazem: Rossi znovu kraluje. Vyhrál i v Sachsenringu Obrazem: Rossi znovu kraluje. Vyhrál i v Sachsenringu Prohlédněte zde

"Bylo to velmi těžké rozhodnutí. Jsme velmi zklamaní, ale je to teď pro něj asi nejlepší," dodal.

Přečtěte si také: Abraham chyboval v gumách, Pešek dojel dvanáctý

On sám nepřiblížil, co přesně Stonera trápí, přesto se Australan v posledních týdnech necítil v pořádku a lékařské analýzy následně vypověděly, že měl lehčí zánět žaludku a chudokrevnost.

Jak se nyní zdá, zdravotní problémy neustoupily, a není proto pochyb o tom, že tato vynucená pauza ho bude stát klíčové body v boji o světový titul. O něj zatím bojoval především s triem Rossi, Lorenzo a Pedrosa.

V Ducati Marlboro Teamu ho pak nahradí Fin Mika Kallio. 

reklama