reklama

Stoner po sezóně skončí. Závody už mě nebaví, tvrdí šampión

Casey Stoner takto bude slavit už jen během této sezóny Casey Stoner takto bude slavit už jen během této sezóny autor: Reuters
Dvojnásobný mistr světa MotoGP Casey Stoner po sezoně ukončí kariéru.

Le Mans - Dvojnásobný mistr světa MotoGP Casey Stoner po sezoně ukončí kariéru. Šestadvacetiletý australský motocyklista podle agentury SID odejde kvůli rodinným důvodům.

"Už jsem o tom přemýšlel pár let. Probral jsem to s rodinou a definitivně jsem se rozhodl, že po sezoně končím. Odejdu z MotoGP a budu se věnovat jiným věcem," uvedl Stoner před víkendovou Velkou cenou Francie v Le Mans.

"Bylo by pěkné dát si ještě jeden rok, ale kde to pak skončí? Proto jsem to udělal takhle," dodal. Stoner oznámil konec kariéry dva týdny poté, co po vítězství ve Velké ceně Portugalska podobné zprávy vyvracel.

"Po tolika letech v milovaném sportu, pro který jsme toho museli já i rodina hodně obětovat, jsem se dostal do stavu, kdy mě závodění nebaví," prohlásil nyní.

"Hodně věcí se změnilo. Některé se mi nelíbí, jiné zase miluji, nakonec se to ale převážilo na špatnou stranu," uvedl. Stoner slavil tituly v MotoGP v letech 2007 a loni.

V letošním mistrovství světa australský jezdec, který se stal v únoru poprvé otcem, vyhrál dva ze tří dosavadních závodů a vede průběžné pořadí šampionátu s náskokem jednoho bodu před Španělem Jorgem Lorenzem. V královské kubatuře MotoGP má na kontě celkem 35 vítězství.

reklama