reklama

Švédskou rallye po první etapě vede Belgičan Neuville před Finem Latvalou

Thierry Neuville. Thierry Neuville. autor: Hyundai Motorsport
Belgičan Thierry Neuville vede po první etapě Švédskou rallye před Finem Jarim-Mattim Latvalou o 28 sekund.

Karlstad - V čele Švédské rallye je po první etapě belgický jezdec Thierry Neuville. Osmadvacetiletý člen továrního týmu Hyundai ovládl pět z dosavadních osmi rychlostních zkoušek a má náskok 28 sekund před Finem Jarim-Mattim Latvalou s toyotou.

Ogier nahání testovací kilometry, na švédském sněhu zaútočí na hattrick Ogier nahání testovací kilometry, na švédském sněhu zaútočí na hattrick Čtěte zde

Až na pátém místě je zatím mistr světa a obhájce prvenství z předchozích dvou ročníků soutěže Sébastien Ogier. Francouzský favorit, který při svém debutu s fordem vyhrál zahajovací Rallye Monte Carlo, ztrácí na Neuvillea téměř 56 sekund.

Neuville udržel vedení navzdory nezvyklému problému v posledním dnešním měřeném testu. "Otvíraly se mi dveře, což bylo docela otravné. Navíc už byla tma," uvedl vítěz dvou světových rallye.

Vítězstvím v závěrečné erzetě dnešního programu se posunul na průběžnou třetí příčku Estonec Ott Tänak s fordem, který zaostává za lídrem soutěže o téměř 50 sekund. Tovární jezdec Škody Švéd Pontus Tidemand s fabií figuruje na jedenáctém místě s mankem bezmála čtyři a půl minuty a vede kategorii WRC2.

Švédská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po první etapě (8 rychlostních zkouškách):

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 1:16:24,7, 2. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -28,1, 3. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS) -49,7, 4. Meeke, Nagle (Brit./Citroën C3) -51,8, 5. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta RS) -55,7, 6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -1:17,8.

reklama