reklama

Lacko bude ve Španělsku hájit druhé místo v šampionátu. K dobru má 25 bodů

Adam Lacko v kokpitu okruhové Buggyry. Adam Lacko v kokpitu okruhové Buggyry. autor: Buggyra
Evropský šampionát tahačů na okruzích vyvrcholí závěrečným závodním víkendem na okruhu v Jaramě, který leží severně od hlavního města Španělska Madridu.

Praha - I když byl už v Le Mans korunován nový šampion mistrovství Evropy tahačů na okruzích, obhájce titulu Adam Lacko má stále o co bojovat. Pilot Buggyry si bude o víkendu v Jaramě bránit celkovou druhou pozici.

34letý jezdec má sice náskok 25 bodů na domácího veterána Antonia  Albaceteho, ale tlačit na něj bude i rovněž dvojnásobný šampion Norbert Kiss a nevyzpytatelný Němec Sasha Lenz. Navíc Lackovy body budou nezbytné k udržení třetí pozice roudnického týmu v Poháru konstruktérů v souboji s týmem Tankpool. 

"Ztrátou Adamova individuálního titulu pro nás sezóna nekončí, v Jaramě je před námi spousta práce," řekl v souvislosti se závěrečným podnikem sezony Jan Kalivoda.

Přestože byla Jarama v minulosti svědkem přímé pomoci Albacetemu, nic podobného letos nepředpokládá. "V té době byl Antonio ve hře o titul, navíc je to nějakých deset let. Pravda, asi nejspíše opět dorazí nějakých 100 000 domácích fanoušků, kteří to umí rozjet, ale věřím ve šťastný a hlavně férový závěr."

Ani Lacko nečeká, že by se opakovala situace před deseti lety, kdy španělští pořadatelé Albaceteho okatě tlačili za titulem.

Splněný sen nevěsty i promrzlé krásky. I to nabídly tahače v Mostě Splněný sen nevěsty i promrzlé krásky. I to nabídly tahače v Mostě Prohlédněte zde

Platí to, co jsem říkal před Le Mans. Body, vítězství a poháry jsou moc hezká věc, ale v mém případě se musí dostavit dobrý pocit ze závodění. Letos sice obhajoba z řady důvodů nevyšla, ale jsem sám se sebou spokojený," potvrdila jednička Buggyry před závěrem letošního ročníku.

Za nemalý hendikep však považuje skutečnost, že se závod v Jaramě uskuteční pouhý týden po Le Mans. "Zatímco se Antonio po Le Mans sbalil, odjel domů a od úterka může pracovat na autě, my kočujeme. Vezeme sice spoustu dílů, na standardní servis ale nebude čas. Udělám ale všechno proto, abych to zvládnul," dodal.

Severně od Madridu se v sobotu i v neděli jedou dva závody. V tom druhém se tradičně na startu otáčí pořadí prvních osmi jezdců. Aktuální zpravodajství ze závodů v Jaramě najdete na stránkách deníku Aktuálně od našeho zpravodaje přímo z místa.

Lacko se v Le Mans pral s novým asfaltem Buggyra |  06:10
reklama