reklama

Lacko chce v Zolderu nabrat další cenné body v boji o obhajobu titulu vicemistra

Adam Lacko, Buggyra v závodě ME tahačů na okruzích v Mostě 2019 Adam Lacko, Buggyra v závodě ME tahačů na okruzích v Mostě 2019 autor: Radek Vičík
Po mosteckém souboji s přírodními živly se mistrovství Evropy tahačů na okruzích tento víkend přesunuje do Zolderu. V šestém dílu seriálu má Adam Lacko v Buggyře za cíl nasbírat co nejvíc bodů v boji o celkovou druhou příčku.

Na belgickém okruhu se šampionát překulí do poslední třetiny. V Zolderu chce Lacko navázat na pódiová umístění v obou závodech v Mostu, které oproti klasickému programu čtyř jízd dovolilo počasí.

Loňský vicemistr má momentálně rozjetý boj o obhajobu této pozice se Španělem Antoniem Albacatem, ale ani ztráta 79 bodů na lídra Jochena Hahna nebere roudnickému týmu naději na malý zázrak.

"Všechno je možné, naděje umírá poslední," míní manažer Buggyry Jan Kalivoda. "V roce 2011 prohrál Jochen (Hahn) s Antoniem (Albacetem) právě v Zolderu o 50 bodů. Kdyby se něco podobného podařilo Adamovi, šampionát by to ještě řádně zdramatizovalo."

Jinak ale Kalivoda po domácím závodě zůstává spíše realistou s mírnou dávkou optimismu. "Sobotní závod v Mostě ukázal, že jsme se hodně posunuli, třiadvacet bodů představuje velmi slušný výsledek. VK50 fungoval, hranice 40 bodů na závodní víkend se jeví jako reálná, " věří.

Balonky Buggyru nepřetlačily, přívaly vody ano. A grid girls mají pořád napilno Balonky Buggyru nepřetlačily, přívaly vody ano. A grid girls mají pořád napilno Prohlédněte zde

Na pořádný příděl bodů myslí na náročné a úzké trati, po níž se proháněly rovněž monoposty F1, také Lacko. "Po Mostě jsem musel odpovídat na otázky ve smyslu, že jsem v sobotu s Jochenem (Hahnem) prohrál pouze o tři body. Vzhledem k víceméně testovací sezoně to asi není špatné, ale nezávodím proto, abych prohrával. V této chvíli mě ale zajímá mnohem více Antonio (Albacete), na kterého ztrácím čtyři body. Chytil druhou mízu, baví ho závodit, má spoustu zkušeností," uvědomuje si úřadující vicemistr Evropy.

Také v soutěži týmů je pro stáj ze severu Čech ve hře pódiové umístění. I zde je Buggyra - podobně jako Lacko mezi jezdci - třetí a udržení toho postu není nereálné. Její náskok před týmem Tankpool 24 totiž narostl už na 43 bodů. Navíc zatímco konkurenci boduje vlastně jen Norbert Kiss, vedle Lacka začal pravidelně sbírat body i jeho parťák Oly Janes.

V Zolderu jsou v sobotu i v neděli naplánovány dvě jízdy. V té druhé, hůře bodované, si jezdci z top 8 prohodí místa na startu.

Buggyra Racing |  01:03
reklama