reklama

Lacko překonal smůlu a na Hungaorringu oslavil první vítězství v sezoně

Adam Lacko na stupních vítězů na Hungaroringu. Adam Lacko na stupních vítězů na Hungaroringu. autor: Buggyra
Okruh na Hungaroringu znamenal pro tým Buggyry nejprve smutek, pak přišla premiérová letošní oslava triumfu.

Mogyoród - Obhájce titulu Adam Lacko si v sobotních závodech evropského šampionátu tahačů na okruzích na Hungaroringu zažil smutek a radost. Zatímco v prvním po poškození pneumatiky po souboji se soupeřem klesl z pole position na osmé místo, ten druhý stylem start-cíl vyhrál. Pilot Buggyry tak poprvé v nové sezoně zvítězil.

Podobně jako ve dvou závodech v Misanu musel i v tom prvním maďarském odjet drtivou většinu závodu s prasklou pneumatikou. "Druhý víkend a znova bez gumy. Doufám, že už to skončí," řekl naštvaně Lacko."Po startu se mi tam zkoušel dostat Hahn a pak mi Kiss zezadu prorazil gumu. Víc se s tím bohužel dělat nedalo," dodal.

Konečné osmé místo mu ale v jízdě číslo dvě přineslo pole position a český závodník ji proměnil v triumf. "Bylo to dama až do posledního momentu! Naštěstí jsem to urval a dotáhl do cíle. Cítím určitou satisfakci za ten první závod. Doufám, že zítra už to bude bez těchto překvapení," poznamenal Lacko, který se v celkovém pořadí drží na pátém místě. 

Závody mistrovství Evropy tahačů v Budapešti:

První jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 25:49,634, 2. Kiss (Maď./Mercedes) -2,451, 3. Halmová (Něm./Iveco) -10,542, …8. Lacko (ČR/Buggyra) -45,240.

Druhá jízda: 1. Lacko 25:59,350, 2. Reinert (MAN/Něm.) -0,365, 3. Halmová -4,190.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 75, 2. Halmová 54, 3. Kiss 46, …5. Lacko 39.

Lacko si na Hungaroringu dojel pro první letošní vítězství BUGGYRA brand |  06:23
reklama