reklama

Stabilní forma. Lacko v neděli přidal další dvě třetí místa

Pilot Buggyry Adam Lacko během závodů ME na Hungaroringu Pilot Buggyry Adam Lacko během závodů ME na Hungaroringu autor: Buggyra
Adam Lacko v Buggyře pokračoval na Hungaroringu v tradici třetích míst i v neděli, v prvním díle evropského šampionátu tahačů na okruzích ještě dvakrát vystoupal na stupně vítězů.

Neděle začala jako podle kopíráku z předchozího dne. Lacko byl znovu v kvalifikaci čtvrtý a znovu se dokázal po startu prodrat na třetí pozici. První trojka se soupeřům rychle vzdálila, takže o místech na stupních vítězů bylo brzy rozhodnuto.

Domácí matador Norbert Kiss si spravil náladu po sobotním vypadnutí kvůli technickým problémům a dojel si pro letošní první vítězství. Druhý skončil Němec Sasha Lenz a za ním Lacko.

Druhý závod - s otočeným pořadím první osmičky na startu - rozjel nejlépe Lackův týmový kolega Teo Calvet startující z pole position. Francouz se pak sice začal propadat, ale do boje o čelní příčky se opět vrátil Lacko.

Dlouho sice bojoval o čtvrtou příčku s obhájcem titulu Jochenem Hahnem, ale postupně se probil za Stefanii Halmovou, která se ujala vedení. To už ale postupně završoval svoji stíhací jízdu Kiss.

Poté, Maďar předjel Lacka, mu zbýval závěrečný útok na Halmovou, aby mohl slavit nedělní double. Na rozdíl od pilota rudého tahače Lackův atak na Němku nebyl úspěšný a rodák z Čeladné byl potřetí za sebou třetí.

V celkovém pořadí je Lacko s 30 body druhý, na lídra Lenze ztrácí osm bodů. Teprve šestnáctiletá Aliyyah Kolocová na své první evropské body zatím čeká.

Úvodní závody mistrovství Evropy tahačů v Budapešti - neděle:

1. jízda: 1. Kiss (Maď./MAN) 25:38,699, 2. Lenz (Něm./MAN) -8,097, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -12,830, …12. Kolocová (ČR/Buggyra) -1:06,090.

2. jízda: 1. Kiss 26:11,488, 2. Halmová (Něm./Iveco) -3,044, 3. Lacko -3,300, …12. Kolocová -38,423.

Průběžné pořadí ME: 1. Lenz 40, 2. Lacko 32, 3. Kiss 30.

 

reklama