reklama

Lacko začal sezonu na stupních vítězů, druhou jízdu zmařila havárie rivala

Pilot Buggyry Adam Lacko při závodě ME na Hungaroringu Pilot Buggyry Adam Lacko při závodě ME na Hungaroringu autor: Buggyra
Adam Lacko vstoupil do nové sezony ME tahačů na okruzích třetím místě v sobotním závodě na maďarském Hungaroringu. Tradiční druhý závod byl dlouhý jen pár set metrů. Pak došlo k vážné havárii a kvůli opravě svodidel se už v bojích o body nepokračovalo.

Po ranní kvalifikaci patřila Lackovi čtvrtá příčka. Český jezdec si po startu poradil s obhájcem titulu Jochenem Hahnem a postoupil na třetí místo. Zkušený Němec si ale nenechal nic líbit, na začátku třetího kola zaútočil a protože český jezdec mírně probrzdil, byla třetí příčka opět jeho.

Pilot Buggyry se vrátil  brzy na virtuální stupně vítězů. Pomohla mu k tomu technická závada MANu lídra závodu, domácího Norberta Kisse. Pro triumf v prvním letošním závodě si dojel s náskokem téměř deseti vteřin Němec Sasha Lenz před Hahnem a Lackem. Na body dosáhl i jeho týmový kolega Teo Calvet, jenž skončil desátý. Těsně za ním dojela Aliyyah Kolocová.

Druhý závod s otočeným pořadí top 8 na startu byl dramatický od prvních metrů. Po řadě strkanic vyletěla neřiditelná Scania německého jezdce Steffena Faase mimo trať a prorazila ochranné bariéry.

Jezdec vyvázl jen se šokem, ale oprava svodidel se natolik protáhla, že nebylo možné už stihnout restart závodu.

Úvodní závody mistrovství Evropy tahačů v Budapešti:

1. jízda: 1. Lenz (Něm./MAN) 25:50,522, 2. Hahn (Něm./Iveco) -9,917, 3. Lacko -10,783, …11. Kolocová (oba ČR/Buggyra) -51,693.

2. jízda byla po nehodě v 1. kole zrušena.

reklama