reklama

Lacko znovu dominoval. Tentokrát si podmanil Jaramu

Piloti Buggyry Adam Lacko (55) a Teo Calvet v Jaramě Piloti Buggyry Adam Lacko (55) a Teo Calvet v Jaramě autor: Buggyra
Adam Lacko znovu potvrdil svoji formu a po Zolderu ani v závodech tahačů na okruzích ve španělské Jaramě nenašel přemožitele.

Navzdory tomu, že Španělsko válčí s druhou vlnou koronaviru a Madridu hrozí karanténa, závody tahačů na okruhu na předměstí hlavního města Španělska nezastavilo nic. Z konkurence, která se v neděli na startu sešla, byl papírově největším soupeřem dlouholetý Lackův rival, domácí Antonio Albacete.

To ale nic neumenšilo na konkurenci,která se o víkendu sešla. Tím papírově největším soupeřem byl dlouholetý Lackův rival, domácí Antonio Albacete.

Přesto pilot Buggyry pokračoval ve sbírání vítězných trofejí, které začal před dvěma týdny v Zolderu. Na belgickém okruhu vyhrál všechny čtyři jízdy. Kompletní sbírku prvních míst si odvezl i z Jaramy.

Do prvního z dvojice vypsaných závodů si roudnická stáj zajistila celou první řadu. Vedle vítěze kvalifikace Adama Lacka se postavil mladý Francouz Téo Calvet. Od startu až do cíle si oba jezdci Buggyry jistili pořadí v čele. Pátá dojela třetí členka týmu, nedávno teprve 16letá Aliyyah Kolocová.

"Na začátku se mi podařilo ostatním trochu poodjet, tím, že Téo startoval z druhé pozice, tak jsem se nemusel strachovat, jak se do první zatáčky naskládáme. Ve zbytku závodu jsem si už jen udržoval náskok," komentoval průběh prvního závodu jeho vítěz Lacko.

Druhý závod se podle tradice klání tahačů na okruzích jel s otočeným pořadím nejlepší osmičky z jízdy číslo jedna. Lacko si po startu ze čtvrté řady užil dostatečně předjíždění, a byl to znovu právě on, kdo v cíli jako první viděl šachovnicový prapor .

"Druhý závod byl trochu těžší, jelikož jsem startoval zezadu a v první zatáčce byla velká tlačenice. Projel jsem jí ale bez úhony a po nějakých osmi kolech se mi podařilo předjet i prvního Luise Recuenca a dojet si tak znovu pro první místo. S víkendem jsem určitě spokojený," dodal Lacko. Calvet skončil v druhé jízdě čtvrtý, hned před Kolocovou.

Lacko se v Zolderu probil ze sedmého místa do čela Facebooková stránka Buggyra Racing |  02:24
reklama