reklama

Lacko se v Le Mans trápil, náskok v čele ME se po sobotě ztenčil

Adam Lacko před sobotními závody pózoval v boxech v Le Mans. Adam Lacko před sobotními závody pózoval v boxech v Le Mans. autor: Buggyra
Adam Lacko se v sobotu v Le Mans trápil, jeho soupeř v boji o titul mistra Evropy tahačů na okruzích Jochen Hahn za jediný den stáhl 15 bodů z jeho náskoku.

Le Mans (od našeho zpravodaje) - Místo pojištění titulu přišlo pro Adama Lacka v sobotu v Le Mans trápení.

Lídr evropského šampionátu tahačů získal na krátké verzi slavného francouzského okruhu jen sedm bodů a rázem se náskok pilota Buggyry před pronásledovatelem a obhájcem loňského vítězství Jochenem Hahnem zcvrknul z původních 53 na 38 bodů. Do konce sezony je ve dvou nedělních jízdách v Le Mans a kompletním programu čtyř závodů ve španělské Jaramě k mání ještě 90 bodů.

Dívky k truckům zrozené: odvážné autogramy, osvobozené balónky i záhadný úsměv Dívky k truckům zrozené: odvážné autogramy, osvobozené balónky i záhadný úsměv Prohlédněte zde

Lackova smůla začala už v kvalifikaci. ztráta v posledním sektoru závěrečného rychlého kola ho poslal až na sedmé místo startovního roštu. Po startu před úvodní jízdy českému pilotovi zkomplikoval život pomalu pomalý Antonio Albacete a Lacko se po úvodní šikaně propadl až na desátou příčku.

Po chvíli nejistoty se ale stále ještě 32letý závodník vzchopil a i bez levého předního blatníku se propracovat aspoň na sedmé místo. Veterána Gerda Körbera z Německa přitom na cílové čáře porazil o pouhých pět setin vteřiny.

Vybojovaná pozice nasměrovala Lacka v jízdě číslo dvě do první startovní řady. Jenže Buggyra se startovním číslem 33 nevystartovala vůbec dobře, Lacko se propadl a pokolzici v jedné ze zatáček s německým soupeřem Saschou Lenzem byl osmý. Na této pozici také proťal cílovou čáru.

Dotlačily by krásné hostesky tahač až na rošt? Takhle to chodí na Slovakia Ringu Dotlačily by krásné hostesky tahač až na rošt? Takhle to chodí na Slovakia Ringu Prohlédněte zde

"Dnes mi vůbec nešly starty. Musíme přijít na to, kde je problém. Ale zítr aje nový den, tak začneme ráno zase od nuly," prohodil lakonicky Lacko po druhé jízdě.

Tým Buggyra může těšit aspoň to, že se díky čtvrtému a pátému místo Davida Vršeckého udržel v čele Poháru konstruktérů.

Závod mistrovství Evropy tahačů v Le Mans:

1. jízda: 1. Halmová (Něm./MAN) 23:13,005, 2. Hahn (Něm./Iveco) -1,445, 3. Kiss (Maď./Mercedes) -1,920, 4. Vršecký (ČR/Buggyra) -6,734, …7. Lacko (ČR/Buggyra) -19,939.

2. jízda: 1. Kiss 23:14,781, 2. Albacete (Šp./MAN) -0,275, 3. Körber (Něm./Iveco) -0,650, …5. Vršecký -3,510, 8. Lacko-12,329.

Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 318, 2. Hahn 280, 3. Kiss 268, …8. Vršecký 111, 22. Vojtíšek (ČR/MAN) 2.

Pohár konstruktérů: 1. Buggyra Racing 456, 2. Reinert Adventure 423, 3. Iveco Magirus 415.

reklama