reklama

Lacko jede do Le Mans s jasným cílem: Nedovolit Hahnovu předčasnou korunovaci

Adam Lacko a Jochen Hahn. Adam Lacko a Jochen Hahn. autor: Buggyra
Před závodním víkendem v Le Mans dělí první dva muže průběžného pořadí 66 bodů.

Roudnice nad Labem - Evropský šampionát tahačů na okruzích vstupuje do finální fáze. O víkendu se v Le Mans koná předposlední závodní víkend a Adam Lacko v něm má jasný úkol: nedovolit lídrovi seriálu Jochenu Hahnovi předčasně slavit titul.

Obhájce loňského prvenství to ale bude mít těžké. Do Francie totiž jeho německý rival přijíždí s náskokem 66 bodů. Pokud tedy chce pilot Buggyry rozhodnout až příští týden v Jaramě, musí svého rivala porazit minimálně o sedm bodů.

"Žijeme v reálném světě, nestavíme vzdušné zámky. Jochen je krůček od pátého titulu, Adam ale rozhodně nepojede taktiku ve smyslu nic nepokazit a udržet za každou cenu druhé místo. O tom se budeme bavit až v okamžiku, kdy přijdeme byť o sebemenší šanci na titul," zdůraznil manažer roudnické stáje Jan Kalivoda.

Sám Lacko zůstává nad věcí. S průběhem sezony je vzhledem k tomu, jaké zdravotní těžkosti ho postihly krátce před jejím začátkem, vcelku spokojený.
"Pochopitelně že jezdím kvůli bodům a pohárům, zároveň ale chci mít dobrý pocit sám ze sebe. Ještě je brzo na to bilancovat, ale zatím se nemusím za žádný ze svých letošních výkonů stydět," uvedl úřadující šampion.

Do Francie si chystá na soupeře malý fígl. Jako vyhlášený milovník jízdy na mokru chce v kvalifikaci využít toho, že je trať ještě vlhká. "V Le Mans bývá zima a mlha. Okruh není mokrý jako po dešti, ale klouže, což mi docela vyhovuje. Snad mi to v měřených trénincích vyjde," míní čerstvě 34letý jezdec.

Souboje s Hahnem se jednička Buggyry nebojí. "Jochen je velký závodník, bude si chtít Le Mans užít, očekávám velký, ale, jak tomu bývá v jeho případě zvykem, korektní souboj. Pokud rozhodne o titulu v Le Mans, nebudu mít sebemenší problém podat mu ruku. Je to velký jezdec. Zároveň ale udělám všechno pro to, abych korunovaci odložil," dodal Lacko.

V Le Mans se v sobotu i v neděli jedou dva závody. V tom druhém se tradičně na startu otáčí pořadí prvních osmi jezdců.

Lacko byl v Zolderu dvakrát na stupních vítězů BUGGYRA brand |  06:14
reklama