reklama

Lacko stál i v neděli na mosteckých stupních vítězů

Adam Lacko ve své Buggyře. Adam Lacko ve své Buggyře. autor: Buggyra
Zatímco v úvodním závodě Adam Lacko nestačil na lídra seriálu Joechna Hahna, v druhé jízdě dojel těsně před německým veteránem.

Most - Obhájce titulu evropského šampiona tahačů na okruzích Adam Lacko i druhý den vystoupal před českými fanoušky na stupně vítězů. Po sobotním double obsadil pilot Buggyry na schnoucím asfaltu mosteckého autodromu druhé místo v úvodním nedělním závodě. V tom druhém obsadil čtvrtou příčku.

V první jízdě český jezdec sice stál na pole position, ale start se mu nepovedl a předjeli ho lídr šampionátu Jochen Hahn a Sasha Lenz. Zatímc Lenze 33letý závodník dokázal brzy předjet, německý veterán si pohlídal první místo a na Buggyru tak "zbyla" druhá příčka.

Druhý závod, kde se nejlepší osmička na startu otočila, patřil dalšímu Němci - pro vítězství si dojel René Reinert. Lacko zaostal od pódia o dvě vteřiny vteřiny. Tolik ztratil na v cíli třetího Portugalce José Rodriguese.

Těsně za Lackem dojel jeho velký rival Hahn. Ten má před českým jezdcem náskok 48 bodů. "Myslím, že se jednalo o můj nejlepší závodní víkend v této sezoně, takže můžu z domácího závodu odjíždět úplně spokojený. Vždycky to sice může být lepší, ale ukázalo se, že s Jochenem se dá ještě bojovat. Nejenom v závodě, jako v posledním mosteckém, ale také celkově," zhodnotil mostecké závody Lacko.

Evropský šampionát pokračuje za dva týdny na belgickém Zolderu.

Mistrovství Evropy v závodech tahačů v Mostě:

3. jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 22:48,042, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -2,390, 3. Lenz (Něm./MAN) -3,289, …Vojtíšek (ČR/MAN) nedokončil.

4. jízda: 1. Reinert (Něm./MAN) 22:55,168, 2. Kiss (Maď./Mercedes) -0,256, 3. Rodrigues (Port./MAN) -1,203, 4. Lacko -3,383, …17. Vojtíšek -56,048.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 231, 2. Lacko 183, 3. Kiss 156.

Lacko před svými fanoušky slavil v Mostě dva triumfy. Buggyry |  06:42
reklama