reklama

Tahače míří na Nürburgring, Lacko bude obhajovat německý titul

Adam Lacko. Adam Lacko. autor: Buggyra
Adam Lacko je už konečně stoprocentně fit a chce na Nürburgringu bojovat o nejvyšší příčky.

Nürburgring - Evropský šampionát tahačů na okruzích pokračuje o víkendu třetím dílem, který hosti slavný německý okruh Nürburgringu. Úřadující šampion Adam Lacko obhajuje tři loňská vítězství a z toho plynoucí německý titul.

Pilota Buggyry přitom nečeká vůbec snadný úkol, vždyť Nürburgring je domácí okruh Jochena Hahna a Steffi Halmové, tedy aktuálně dvou nejlepších jezdců šampionátu. "Adam se dává zdravotně dohromady, což je v této chvíli nejdůležitější. A věří, že přes povedený úvod především ze strany Jochena, máme technologický náskok. Kromě toho jsme na Nürburgringu v minulosti častokrát ukázali, že umíme vyhrávat," věří týmový manažer Jan Kalivoda.

Roudnický tým bude v Německu slavit malé jubileum. Před patnácti lety právě zde budoucí dvojnásobný mistr Evropy David Vršecký vyhrál svůj první závod šampionátu. Druhé a třetí místo pak obsadily Buggyry pilotované dvojicí Körber, Albacete.

Lacko ale tuší, že zopakovat husarský kousek v podobě prvenství ve všech třech závodech (čtvrtý byl zrušen) z loňského roku se rovná takřka nemožnému. "Letos je to o něčem jiném. Jochenovi to neskutečně jede, totéž lze říci o Steffi. Na druhou stranu, proč se nepokusit o nemožné," filozofuje 34letý pilot.

Grid girls se nevzdávají. Hluboké výstřihy a krátké sukénky už zase zdobí tahače i formuli 1 Grid girls se nevzdávají. Hluboké výstřihy a krátké sukénky už zase zdobí tahače i formuli 1 Prohlédněte zde

"Každou jízdou se ale obhájce titulu zlepšuje. Na druhé straně se ovšem náš jezdec prokazatelně zvedá. "Na Hungaroringu už to bylo podstatně lepší. Nebýt opět proražené pneumatiky v prvním závodě, mohlo to být ještě veselejší. Ale, na, kdyby se tu nehraje. To je prostě truck racing," řekl Lacko, který bude na Nürburgringu rovněž útočit na druhý německý titul po sobě.

Na legendární německé trati jsou opět vypsaný čtyři závody, dva v sobotu a dva v neděli. Aktuální zpravodajství přímo z Nürburgringu vám po oba dny přinese náš zvláštní zpravodaj.

reklama