reklama

Balada o smutných očích Lackových se nekonala. V sobotu stál na Nürburgringu na stupních vítězů

Adam Lacko v závodě ME tahačů na Nürburgringu Adam Lacko v závodě ME tahačů na Nürburgringu autor: Buggyra
Piloti tahačů absolvovali na Nürburgringu první dvojici závodů započítávaných do evropského okruhového šampionátu.

Nürburgring (od našeho zpravodaje) - Ve dva boje o umístění na stupních vítězů proměnil Adam Lacko sobotní závody evropského šampionátu tahačů na okruzích na slavném německém Nürburgringu. Zatímco v první jízdě obsadil pilot Buggyry čtvrté místo, v té druhé byla jeho snaha úspěšná a dojel třetí.

V prvním klání Lacko dokázal využít zmatků v první zatáčce. I když startoval až ze čtvrté řady, dostal se na čtvrté místo, které si zkušeně pohlídla až do cíle. Pro první vítězství v sezoně si dojel z pole position španělský veterán Antonio Albacete, který za sebou udržel lídra seriálu Jochena Hahna.

"Na startu jsem se držel na vnitřní straně a protáhl jsem se až vedle Kisse. Myslím si, že bych se dostal i před něj, ale schytal jsem zezadu ránu od Reinerta. Chvíli jsem si dokonce myslel, že je zase po gumě. Nakonec jsem za čtvrté místo rád, poté co jsem startoval až sedmý," konstatoval Lacko.

Druhý závod s otočenou osmičkou na startu, perfektně vyšel německému  týmu Schawabentruck . Pro vítězství si dojela Steffi Halmová před veteránem Gerdem Körberem.

Za oběma domácími jezdci Lacko tvrdě bojoval  celý závod. Nejdřív si druhou pozici hájil před tandemem Norbert Kiss, Hahna. Poté, co první muž průběžného pořadí vyjel z trati, na českého jezdce nepříjemně dotíral už jen Maďar. Jeho snaha však byla lichá, takže roudnický tým mohl oslavit "bednu".

"Mám radost. Na startu se mi podařilo procpat na třetí místo. Pak už to byl takový boj o přežití. Jsem rád, že jsem to udržel, protože Norbert nebezpečně dotíral," řekl Lacko, který se tentokrát posouval dopředu ze třetí řady.

 V neděli jsou na Nürburgringu na programu další dvě bodované jízdy, v nichž bude jezdec Buggyry usilovat o postup na třetí příčku celkového pořadí. Od Halmové, která tuto pozici drží nyní, jej dělí pouze šest bodů.

Závody ME tahačů na Nürburgringu:

První jízda: 1. Albacete (Šp./MAN) 25:09,341, 2. Hahn (Něm./Iveco) -0,834, 3. Kiss (Maď./Mercedes) -3,846, 4. Lacko (ČR/Buggyra) -8,115, …14. Vojtíšek (ČR/MAN) -1:04,173.

Druhá jízda: 1. Halmová 25:24,388, 2. Körber (oba Něm./Iveco) -2,841, 3. Lacko -5,054, …21. Vojtíšek nedojel.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 110, 2. Kiss 83, 3. Halmová 82, 4. Lacko 76.

Lacko se na Nürburgringu postavil dvakrát na stupně vítězů FIA ETRC 2018 |  06:31
reklama