reklama

Lacko si další "bednou" jistí druhé místo, lídr Hahn se mu ale vzdaluje

Buggyra Adama Lacka na startu. Buggyra Adama Lacka na startu. autor: Radek Vičík
Adam Lacko sice na lídra šampionátu Jochena Hahna ztrácí 66 bodů, v boji o druhé místo má ovšem na své pronásledovatele 35 bodů

Zolder - Také druhý den závodů evropského šampionátu tahačů na okruzích se Adam Lacko v Zolderu postavil na stupně vítězů. Stalo se tak v prvním nedělním závodě, v němž obsadil třetí pozici. V druhém, kde se na startu otočila první osmička pořadí, dojel sedmý.

Přesto se obhajoba titulu opět o něco vzdálilo, protože rival pilota Buggyry Jochen Hahn byl na "bedně" hned dvakrát. Jeho náskok tak narostl na 66 bodů.

Ani tak nemusí český pilot smutnit, v Belgii si upevnil svoji druhou pozici v průběžném pořadí šampionátu. Před španělským veteránem Antoniem Albacetem vede o 35 bodů. O další čtyři body zpět je Norbert Kiss z Maďarska.

V první jízdě Lacko přidal pohár do své sbírky. "Na startu se tam protlačil Sasha (Lenz), takže mi nic moc nezbývalo, ale nevydržel tlak a postupně se nám podařilo s Antoniem (Albacetem) před něj dostat. Bojem jsem ale hodně ztratil a lepší než třetí místo se vybojovat nedalo, Z bedny mám radost," líčil pilot Buggyry v cíli. 

Poslední závod víkendu Lackovi nevyšel podle jeho představ. "Byl to takový zvláštní závod. Na startu toho nešlo moc udělat. Pak se mě tam dost nevybíravě pokoušel předjet Kiss, že mě vytlačil až na zeď a ocitnul jsem se na sedmém místě. Víc z toho pak už vymáčknout nešlo," dodal obhájce titulu .

Závody ME tahačů v Zolderu (Belgie):

3. jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 23:48,866, 2. Albacete (Šp./MAN) -1,698, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -11,429.

4. jízda: 1. Rodrigues (Portug./MAN) 24:04,237, 2. Halmová (Něm./Iveco) -0,397, 3. Hahn -1,499, …7. Lacko -6,044.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 280, 2. Lacko 214, 3. Albacete 179.

Lacko byl v Zolderu dvakrát na stupních vítězů BUGGYRA brand |  06:14
reklama