reklama

Lackova sobota jako na houpačce: po stupních vítězů přišel prasklý brzdový kotouč

Adam Lacko. Adam Lacko. autor: Buggyra
Adam Lacko v Zolderu potvrdil tradici, že v každém letošním závodním víkendu aspoň jednou vystoupal na stupně vítězů.

Zolder - I když Adam Lacko stál v sobotu v Zolderu na stupních vítězů, v souboji o titul mistra Evropy tahačů na okruzích s Jochenem Hahnem si pohoršil. Český jezdec obsadil v prvním závodě druhé místo, jízdu číslo dvě kvůli technické poruše nedokončil.

Po startu z třetího místa se pilot Buggyry v úvodní rozjížďce dne prosmýkl na druhou příčku, kterou až do cíle uhájil před Hahnem.Vítězství slavil španělský veterán Antonio Albacete.

Start se mi hodně povedl a pak jsem využil strkanice a protlačil se za Albaceteho na druhou příčku. Měl jsem půl závodu co dělat abych Jochena udržel za sebou. Druhou půlku už jsem se soustředil jen na Albaceteho, ale jel dobře," hodnotil Lacko první pohárovou jízdu.

V druhém závodě si český pilot držel sedmou pozici ze startu, ale krátce před jeho koncem musel kvůli prasklému brzdovému kotouči zajet do boxů. Hahn byl druhý za svojí krajankou Steffi Halmovou.

Po startu jsem se propracovával kupředu, ale hodně mě zbrzdil Kiss, který se nechtěl své pozice jen tak vzdát. Tento okruh je velmi náročný na brzdy, a to se nám také stalo osudným. Je to škoda. Zvlášť, když Jochen dojel nakonec druhý," řekl zklamaný Lacko.

V celkovém účtování německý jezdec před českým pilotem navýšil náskok o šest bodů, před nedělním dvojzávodem na belgickém okruhu je dělí 54 bodů.

Závody ME tahačů v Zolderu (Belgie):

1. jízda: 1. Albacete (Šp./MAN) 23:55,833, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -2,092, 3. Hahn (Něm./Iveco) -3,325.

2. jízda: 1. Halmová (Něm./Iveco) 23:59,479, 2. Hahn -5,352, 3. Kursim (Něm./Iveco) -6,156, …Lacko nedokončil.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 252, 2. Lacko 198, 3. Kiss (Maď./Mercedes) 169.

Lacko byl v Zolderu dvakrát na stupních vítězů BUGGYRA brand |  06:14
reklama