reklama

Tahle formule je jen pro ženy. Závodnice pro netradiční seriál vybere i Coulthard

Danica Patricková byla léta asi nejznámější pilotkou v automobilových závodech. O angažmá v nové formulové sérii se však ucházet nebude, na jaře totiž definitivně ukončila kariéru Danica Patricková byla léta asi nejznámější pilotkou v automobilových závodech. O angažmá v nové formulové sérii se však ucházet nebude, na jaře totiž definitivně ukončila kariéru autor: Chevy Racing News Photo
O účastnicích W Series rozhodnou jen jejich schopnosti, sponzorské peníze ani další faktory nebudou hrát roli.

Londýn - V příštím roce bude mít premiéru formulový seriál pro ženy. V identických vozech Tatuus T-318 F3 s turbomotorem o obsahu 1,8 litru absolvují na šesti evropských okruzích půlhodinové závody. V budoucnu by se měla W Series rozšířit také do Ameriky, Asie a Austrálie.

O prémii 1,5 milionu dolarů pro celkovou vítězku bude soupeřit 18 až 20 žen. Závodnice nebudou muset spoléhat na sponzorské peníze. Podmínkou pro účast v seriálu bude úspěch ve výběrovém řízení, v němž budou rozhodovat jejich schopnosti. Účastnice budou vybírat například bývalý pilot formule 1 David Coulthard či proslulý konstruktér Adrian Newey.

Cílem organizátorů je umožnit ženám prosadit se také do F1. "Věříme, že muži a ženy mohou v motoristickém sportu rovnocenně měřit síly," uvedli v prohlášení.

Do závodů F1 se dosud dokázaly kvalifikovat jen dvě ženy. Naposledy v šampionátu závodila v roce 1976 Italka Lella Lombardiová.

reklama