reklama

Leť Fénixi! Buggyra křtila novou zbraň na slavný Dakar

Seznamte se, toto je nová zbraň pro Rallye Dakar: Tatra Phoenix z dílen roudnické Buggyry. Buggyra via YouTube
Seznamte se, toto je nová zbraň pro Rallye Dakar: Tatra Phoenix z dílen roudnické Buggyry.

Most - Nejen závody tahačů dnes zajímaly účastníky závodního dění na mosteckém okruhu. Tým Buggyra, sídlící v ne příliš vzdálené Roudnici nad Labem, představil svůj nový speciál pro příští ročník Rallye Dakar - Tatru Phoenix.

Za volantem nového kamionu, jenž bude "bratříčkem" vozu Fat Boy pilotovaného Martinem Kolomým, usedne zkušený Jaroslav Valtr. Vůz je postaven na bázi sériové Tatry Phoenix Euro 6 s tím, že sériový motor je nahrazený odzkoušeným motorem Gyrtech z dílny Buggyry.

Speciál zcela nové generace je teprve na začátku zátěžových testů. Část podvozku a mnoho technologických prvků vychází z Kolomého prověřeného speciálu Tatra 815, ovšem nicméně celkový koncept prošel zásadními evolučními změnami.

Přestože do odjezdu na Dakar 2016 plánuje tým Tatra Buggyra Racing s oběma vozy rozsáhlý testovací program, který vyvrcholí týdenním závodem ze seriálu mistrovství světa v Rally Cross Country v Maroku začátkem října, několik klíčových komponentů je teprve na začátku testu životnostních cyklů, které zásadně prověří až slavný závod na jihu Ameriky.

reklama