reklama

Neuville vyměnil rallye za uzavřený okruh. V premiéře hned oslavil vítězství

Thierry Neuville slaví triumf v prvním závodě TCR Germany na Nürburgringu ve voze Hyundai i30 N TCR Thierry Neuville slaví triumf v prvním závodě TCR Germany na Nürburgringu ve voze Hyundai i30 N TCR autor: ADAC TCR Germany
Thierry Neuville si před Německou rallye odskočil na okruhy. A byla to premiéra vskutku povedená, hned svůj první závod vyhrál.

Hvězda světového šampionátu v rallye zůstala i na uzavřené trati věrná značce Hyundai. 31letý Belgičan na Nürburgringu usedl v rámci seriálu TCR Germany do korejského vozu i30 N TCR v barvách stáje Engstler.

Neuville vyhrál kvalifikaci a z pole position si v sobotu jistil vedení i po startu. Na trať sice po požáru vozu britského jezdce Bradleyho Burnse vyjel safety car, ale ani to Belgičana nerozhodilo. V cíli byl odmáván na prvním místě s náskokem 4,2 vteřiny před  týmovým kolegou Maxem Hessem.

V neděli nad německým okruhem lilo jako z konve. Toho v předčasně ukončeném závodě využil Hesse, který vyhrál. Neuville obsadil šesté místo. "Byl to povedený víkend a moc děkuju za pomoc Gabriele Tarqunimu. Je to špičkový kouč," připomněl belgický pilot spolupráci s italským úřadujícím šampionem série WTCR a bývalým mistrem světa cestovních vozů.

Ogier se vydal ve stopách Loeba. Rallye a okruhy střídali už i Enge či Räikkönen Ogier se vydal ve stopách Loeba. Rallye a okruhy střídali už i Enge či Räikkönen Prohlédněte zde
reklama