reklama

Tifosi se bouří: Rodina se neopouští. Schumi je zrádce

Michael Schumacher Michael Schumacher autor: Sport
Odchod považují fanoušci Ferrari za podvod

Maranello - Návrat Michaela Schumachera do závodního světa formule 1 vyvolal v Itálii rozporuplné pocity. Dlouholetý idol Ferrari je od nynějška tváří konkurenčního Mercedesu, což někteří tifosi a s nimi i média nelibě nesou.

Vedle titulků typu "Arrivederci, Amico" se proto objevily na stránkách deníků a internetových serverů také méně přívětivé vzkazy jako "Ciao, zrádče!".

Fanoušci se na diskusních fórech například pozastavují nad tím, jak Schumacher v minulosti často zdůrazňoval, že Ferrari považuje za svou druhou rodinu.

Čtěte také:
Návrat potvrzen: Schumacher se upsal stáji Mercedes GP
Schumacher se vrací tam, kde začínal. A chce osmý titul

"A rodina se přece neopouští. 'La famiglia' je svatá," napsal jeden z nich. Schumacherův odchod z Ferrari, kde po skončení závodní kariéry působil jako poradce a podle zářijové smlouvy jím měl být až do roku 2012, označili ferraristé za podvod a rozvod.

"Jeho chuť poměřit se s mladšími soupeři byla větší než proklamovaná věčná láska k Ferrari," napsala kriticky Gazzetta dello Sport. Podle listu si však stáj Ferrari do velké míry sama může za to, že Schumacher našel znovu chuť do závodění.

Tým ji prý ve čtyřicetiletém německém pilotovi probudil tím, že začal připravovat jeho angažmá náhradního jezdce za těžce zraněného Felipeho Massu.

Třebaže z toho nakonec v létě sešlo kvůli bolavému krku v důsledku Schumacherovy havárie v motocyklovém závodě, Ferrari si tím podle listu dalo vlastní gól.

reklama