reklama

Tomeček dojel na Africa Eco Race druhý, porazil ho jen Kamaz

Tomáš Tomeček závodí na Africa Eco Race tradičně s Tatrou 815. Tomáš Tomeček závodí na Africa Eco Race tradičně s Tatrou 815. autor: Tom Racing Team
Český jezdec Tomáš Tomeček obsadil v Tatře druhé místo ve vytrvalostním závodě Africa Eco Race, který se jezdí ve stopách původní Rallye Dakar na africkém kontinentu.

Dakar - Tomáš Tomeček s Tatrou obsadil druhé místo mezi kamiony v závodě Africa Eco Race, který vedl po stopách původní dakarské soutěže. Jediný český účastník byl v absolutní klasifikaci mezi automobily třináctý, v kategorii kamionů nestačil pouze na Rusa Antona Šibalova s Kamazem, který obhájil loňský triumf.

Tomeček startuje v africkém závodě pravidelně, v letech 2011, 2012 a 2014 vyhrál, loni byl třetí.

"Je to paráda a velký úspěch, ve který bych v průběhu ani nevěřil. Od druhé etapy jsme museli jet bez asistence, ve čtvrté jsme měli tři defekty a jen dvě pneumatiky na výměnu. Deset kilometrů jsme tak museli jet na třech kolech. Jsme šťastní, že jsme v Dakaru," uvedl Tomeček na svém webu.

Mezi automobily se z vítězství radoval Kanat Šagirov z Kazachstánu, mezi motocyklisty byl nejlepší Nor Pal Anders Ullevalseter.

reklama