reklama

VIDEO Hvězda NASCAR přejela na dráze soupeře, ten zemřel

Podívejte se na nešťastnou nehodu, při níž Tony Stewart přejel Kevina Warda. youtube.com
Podívejte se na nešťastnou nehodu, při níž Tony Stewart přejel Kevina Warda.

Canandaigua - Tvrdé souboje, vztek, mladická nerozvážnost a špatný výhled ze závodní buginy. V důsledku kombinace všech těchto ingrediencí na oválu Canandaigua Speedway v americkém státě New York vyhasl mladý život. 20letý Kevin Ward junior skončil pod koly stroje pilotovaného hvězdou NASCAR Tony Stewartem a při převozu do nemocnice zemřel.

Stewart si na hlinitý ovál populárních amerických závodů okřídlených bugin odskočil z blízkého Watkins Glen, kde se měl v neděli zúčastnit jednoho z mála okruhových závodů Sprint Cupu, elitní série NASCAR, kterou už třikrát celkově vyhrál. Americký jezdec se ale z klání ve Watkins Glen po sobotní tragédii odhlásil.

Smrtící vycházka

Ve fatální rozjížďce Stewart šťouchl do Warda, jehož stroj se dostal do smyku a zastavil se až od svodidla. Rozčilený jezdec vylezl z buginy, kráčel směrem do závodní dráhy a vztyčeným prostředníčkem hledal Stewarta.

Ten jel sice "jen" necelou stovkou, jenže vzteklý Ward dál pokračoval do závodní stopy a Stewartův vůz ho smetl. I když byli u mladíka okamžitě záchranáři, kteří začali s oživovacími pokusy, byl při příjezdu sanitky do blízké nemocnice prohlášen za mrtvého.

Šokovaný Stewart zůstal sedět v boxech a podle vyjádření šerifa okresu Ontario Phila Povera "plně spolupracoval a byl hodně zdrcený." Jak uvedl americký muž zákona, vyšetřování pokračuje a zatím nepadlo žádné obvinění. 

Kdo za to může?

Mezi americkými odborníky a fanoušky se mezitím rozběhal diskuse o tom, zda Stewart mohl tragédii zabránit, nebo byl střet nevyhnutelný.

Podle Stevena Cole Smitha, šéfredaktora stránek Motorsport.com, je na vině špatný výhled z kabiny okřídleného závodního stroje. "Sám jsem v těchto vozech závodil a jak si sami umíte představit, výhled do strany je v nich příšerný. Jelo se za umělého osvětlení, Ward měl černou kombinézu a černou helmu. Nedokážu si představit, že by do něj narazil úmyslně," myslí si americký novinář.

Čtenáři v diskusích jsou ovšem jiného názoru. "Buďme upřímní, chtěl ho (Warda) vyděsit, ale zjevně to podcenil," uvedla pod Smithovým článkem čtenářka pod přezdívkou WildCat.

reklama