reklama

Smrt na závodní dráze, zahynuli dva španělští motocyklisté

Podívejte na nešťastnou havárii v závodě MotoAmerica Superbike/Superstock 1000 v Laguně Seca, při níž zahynuli dvě španělští motocyklisté. YouTube
Ve velkou tragédii se proměnil včerejší doprovodný závod MS superbiků v americké Laguně Seca. Při hromadné havárii zahynuli dva Španělé.

Laguna Seca - Ve velkou tragédii se proměnil včerejší doprovodný závod MS superbiků v americké Laguně Seca. Při klání MotoAmerica Superbike/Superstock 1000 došlo v prvním kole k hromadné havárii, při níž zahynuli dva jezdci.

Španělé Bernat Martinez a Daniel Rivas Fernandez utrpěli při kolizi tak vážná zranění, že oba krátce po převozu do nemocnice zemřeli.

"Nemohu najít slova, abych vyjádřil, jak se teď cítím. Ze všeho nejdřív chci vyjádřit upřímnou soustrast všem blízkým obou jezdců a celé rodině MotoAmerica. Jim patří naše myšlenky a modlitby," řekl šéf MotoAmerica Wayne Rainey.

Trojnásobný mistr světa v kubatuře do 500 ccm je od loňského roku šéfem nového projektu, který s cílem zpopularizovat motocyklové závody v Severní Americe nahradil dosavadní šampionát AMA Superbike. Jeho šampiony se stali budoucí mistři světa Eddie Lawson, Wayne Rainey, Troy Corser, Nicky Hayden či Ben Spies.

reklama