reklama

Tým F1 Ferrari má po sedmi měsících nového šéfa

Tým Ferrari. Od příští sezony se už bude fotit s novým šéfem Tým Ferrari. Od příští sezony se už bude fotit s novým šéfem autor: Scuderia Ferrari
Marca Mattiaciho, jenž vedl stáj z Maranella pouhých sedm měsíců, nahradil den po závěrečné Grand Prix Abú Zabí ve funkci Maurizio Arrivabene

Maranello  - Tým Ferrari vstoupí do nové sezony formule 1 nejen s novým hvězdným pilotem Sebastianem Vettelem, ale také s novým šéfem. Marca Mattiaciho, jenž vedl stáj z Maranella pouhých sedm měsíců, nahradil den po závěrečné Grand Prix Abú Zabí ve funkci Maurizio Arrivabene.

Mattiaci vedl tým od dubna, kdy vystřídal Stefana Domenicaliho, který rezignoval. Ani pod vedením nového šéfa se však Ferrari nepodařilo zvrátit trend nevydařených výsledků a italská stáj zakončila poprvé od roku 1993 sezonu bez jediné vyhrané Velké ceny.

O návrat ke slavným časům bude od příštího roku usilovat čtyřnásobný mistr světa Vettel, jenž nahradí Fernanda Alonsa, a také nový šéf. Arrivabene přichází z vedení firmy Philip Morris, která je sponzorem týmu, kde zastával řídící pozice v marketingu a reklamě. Je také členem vedení fotbalového klubu Juventus Turín, jenž je stejně jako Ferrari ekonomicky spojen s automobilkou Fiat.

reklama