reklama

V Austinu budou chybět týmy formule 1 Caterham i Marussia

Budoucnost obou nejslabších týmů formule 1 je velmi nejistá. Budoucnost obou nejslabších týmů formule 1 je velmi nejistá. autor: Reuters
Na startu Velké ceny USA formule 1 bude za týden jen 18 vozů. K zámořskému závodu neodcestují finančními potížemi zmítané stáje Caterham a Marussia.

Londýn - Na startu Velké ceny USA formule 1 bude za týden jen 18 vozů. K zámořskému závodu neodcestují finančními potížemi zmítané stáje Caterham a Marussia. Agentuře Reuters to řekl šéf seriálu Bernie Ecclestone.

"Ani jeden z těchto týmů do USA nepocestuje," řekl Ecclestone. Vše navíc nasvědčuje tomu, že po Austinu bude o oba týmy ochuzeno startovní pole i v následné Velké ceně Brazílie.

Dnes má odlétat všechno vybavení týmů formule 1 do USA a pokud nebude obsahovat zařízení obou stájí, jen těžko ho týmy včas dostanou do dějiště Grand Prix v Austinu.

Nad Caterhamem převzal v minulých dnech kontrolu insolvenční správce po sporech kvůli nevyrovnaným závazkům mezi bývalým majitelem podnikatelem Tonym Fernandesem a investiční společností Engavest, jež kvůli tomu z obchodu vycouvala.

Stáj Marussia má také finanční potíže, navíc fungováním týmu otřásla těžká nehoda Francouze Julese Bianchiho v předminulé Velké ceně Japonska. Už v posledním závodě v Rusku tým startoval jen s jedním vozem, hlavním důvodem byl však respekt vůči zraněnému jezdci.

Osmnáct vozů stálo na startovním roštu Grand Prix naposledy v Monaku v roce 2005, kdy byl tým BAR vyloučen kvůli porušení technických pravidel.

O případném nasazení třetích vozů Ecclestone nechce do konce letošní sezony slyšet,pak se ale rozšíření závodního pole tímto způsobem nebrání.

reklama