reklama

Úřady zkoumají kameru, kterou měl Schumacher na helmě

Michaelu Schumacherovi přejí přátelé na sociálních sítích a fanoušci Ferrari přímo v Grenoblu. Michaelu Schumacherovi přejí přátelé na sociálních sítích a fanoušci Ferrari přímo v Grenoblu. Foto: Reuters
Místo oslav ve svém luxusním chaletu v Méribelu leží Michael Schumacher v den svých 45. narozenin už šestý den v umělém spánku v nemocnici v Grenoblu s vážným zraněním hlavy po pádu na lyžích.

Grenoble - Nedělní nehodu Michaela Schumachera na sjezdovce v Méribelu mezitím vyšetřují francouzské úřady, které zajistily kameru, již měl sedminásobný mistr formule 1 v době úrazu na helmě, a zjišťují, zda byla zapnutá. Informovala o tom agentura AFP.

Zároveň vyšetřovatelé vyslechli pilotova čtrnáctiletého syna Micka a jeho kamaráda, kteří mohli podat další informace o okolnostech tragické nehody.

Místo oslav ve svém luxusním chaletu v Méribelu leží v den svých 45. narozenin už šestý den v umělém spánku v nemocnici v Grenoblu s vážným zraněním hlavy po pádu na lyžích.

Ale svět na nejlepšího pilota formule 1 všech dob nezapomíná a prostřednictvím sociálních sítí mu fanoušci i kolegové ze světa sportu přejí především brzké zotavení.

Další vyšetření ukáží vývoj zranění

Lékaři zatím žádné nové informace nezveřejnili, což s největší pravděpodobností znamená, že se stav slavného pilota nijak výrazně nezměnil.

Povzbudivé vzkazy a přání brzkého uzdravení dnes zveřejnila na svém twitteru řada osobností včetně tenisové legendy Borise Beckera či pilota F1 Giancarla Fisichelly.

"Drž se," napsal Schumacherův bývalý kolega Rubens Barrichello k fotografii ze společného působení u Ferrari.

"Všechno nejlepší, Michaeli Schumachere, brzy se uzdrav, šampione," uvedl Sébastien Loeb, jenž v rallye získal devět titulů mistra světa.

Tiché shromáždění na oslavu Schumacherových narozenin chystají fanoušci Ferrari, v jehož barvách získal německý jezdec pět mistrovských titulů. Před univerzitní klinikou v Grenoblu se chtějí sejít celí v červeném. Akci na počest legendárního závodníka plánuje také slavný italský tým.

Díky přilbě měl štěstí v neštěstí

Nejúspěšnější pilot v historii formule 1 a vítěz rekordních 91 Velkých cen se vážně zranil 29. prosince dopoledne při lyžování v Méribelu.

Schumacher, jenž ukončil kariéru v roce 2012, se udeřil hlavou o kámen, život mu zachránila přilba. V nemocnici podstoupil dvě operace hlavy, po nichž se jeho stav mírně zlepšil a stabilizoval. Lékaři mu snížili tělesnou teplotu a udržují ho v kómatu.

reklama