reklama

Úvodní deštivé tréninky v Japonsku zvládl nejlépe Dovizioso

Andrea Dovizioso Andrea Dovizioso autor: Ducati Press
Karel Abraham dojel v prvních trénincích na VC Japonska patnáctý, nejrychlejší byl Andrea Dovizioso.

Motegi - Úvodní tréninkový den na nedělní Velkou cenu Japonska zvládl v deštivém počasí v královské kategorii MotoGP nejlépe Andrea Dovizioso, který v závěru druhé části těsně předstihl lídra šampionátu Marca Márqueze. Karel Abraham byl na mokré trati na okruhu v Motegi patnáctý, druhý český zástupce v MS silničních motocyklů Jakub Kornfeil obsadil v kategorii Moto3 25. místo.

Rossiho návrat vzbudil emoce. "Doktor" oslnil výsledkem, Pedrosa kritizoval jeho závodní styl Rossiho návrat vzbudil emoce. "Doktor" oslnil výsledkem, Pedrosa kritizoval jeho závodní styl Čtěte zde

Tréninkové jízdy všech kubatur provázely v náročných podmínkách časté karamboly, obešly se ale bez vážnějších zranění. Na zemi skončili v MotoGP mimo jiné Jorge Lorenzo, kterého zezadu smetl padající Cal Crutchlow, či Marc Márquez, v Moto3 havaroval Joan Mir či Bo Bendsneyder.

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi, jenž se chystá na druhý start v seriálu po zlomenině nohy ze začátku září, obsadil dvanácté místo. Při comebacku před třemi týdny v Aragonii dojel Ital po nadějném úvodu v závodu pátý a nyní si pochvaluje, že už je na tom zdravotně mnohem lépe.

Deštivé počasí slibují meteorologové i na sobotní kvalifikaci.

reklama