reklama

Mercedes postihla další ztráta. Po Rosbergovi odchází technický ředitel Lowe

Paddy Lowe Paddy Lowe autor: Daimler Media
Tým formule 1 Mercedes bude muset začít obhajobu tří titulů mistra světa nejen bez loňského šampiona, ale také přišel o může stojícího za téměř neporazitelnou technikou.

Brackley - Mistrovská stáj Mercedes přišla před začátkem nové sezony formule 1 o dalšího důležitého člena. Po úřadujícím šampionovi Nicu Rosbergovi, jenž po zisku titulu nečekaně ukončil kariéru, se s týmem rozloučil i technický ředitel Paddy Lowe. Vedení stáje oznámilo, že po dohodě rozvázali smlouvu s okamžitou platností. Podle stanice Sky Sports zamíří Lowe do konkurenčního Williamsu, to ale Mercedes nijak nekomentoval.

Loweovo uvolnění může být podle médií součástí dohody, podle které Mercedes získá z Williamsu na Rosbergovo místo Valtteriho Bottase. Sedmadvacetiletý finský pilot je považován za hlavního favorita na uvolněnou pozici.

Nico Rosberg: 25 let za volantem na cestě na vlastní Everest. A tečka Nico Rosberg: 25 let za volantem na cestě na vlastní Everest. A tečka Prohlédněte zde

Lowe by měl podle britských médií vést technické oddělení celé skupiny Williams, do níž patří i tým F1. Okamžité zapojení do chodu stáje je ale zatím vyloučeno. U Mercedesu měl Lowe ve smlouvě klauzuli, která mu v příštím půlroce neumožňuje přijmout práci u konkurence, tým ale na jejím dodržení nemusí trvat.

Ve Williamsu by měl čtyřiapadesátiletý Lowe nahradit Pata Symondse, který na konci roku odešel. Kandidátem na místo technického ředitele v Mercedesu je James Allison, jenž v červenci opustil konkurenční Ferrari.

reklama