reklama

V Monaku se moc nepředjíždí, Mercedes tak cítí šanci

Nico Rosberg vyhrál kvalifikaci v Bahrajnu i Barceloně, taktéž v Monaku útočí na hattrick. Nico Rosberg vyhrál kvalifikaci v Bahrajnu i Barceloně, taktéž v Monaku útočí na hattrick. autor: Reuters
I když piloti Mercedesu vyhráli poslední tři kvalifikace, letos ještě žádný závod formule 1 nevyhráli. V Monaku to chtějí "stříbrné šípy" změnit.

Monte Carlo - I když piloti Mercedesu vyhráli poslední tři kvalifikace, letos ještě žádný závod formule 1 nevyhráli. V Monaku to chtějí "stříbrné šípy" změnit.

Německá stáj totiž perfektně zvládá jízdu na rychlé kolo, ale v Grand Prix se její vozy vinou opotřebovaných pneumatik rychle propadají jezdeckým polem dozadu.

Pneumatiky jsou důležité i v uličkách

Jako exemplární příklad může sloužit předchozí Velká cena Španělska, kde Nico Rosberg a Lewis Hamiton opanovali první startovní řadu, ale v cíli byl Rosberg šestý a britský pilot skončil dokonce až dvanáctý.

Jenže v Monaku je to celé úplně jinak. Už loni zde Michael Schumacher vyhrál kvalifikaci a Rosberg nakonec obsadil druhé místo. V úzkých uličkách se jen těžko předjíždí, což je pro vůz z čela startovního roštu ideální pozice.

"I když se tu špatně předjíždí, nemůžeme si dovolit podcenit management pneumatik. Musíme s nimi pracovat mnohem lépe než v Barceloně," potvrdil Toto Wolff, výkonný ředitel stáje Mercedes.

Pneumatiky budou důležité už proto, že je v neděli dost možná jediná zastávka v boxech. Přesně v tomto duchu se odehrál loňský závod. Jenže jak to změní měkčí směsi roku 2013, to je zatím ve hvězdách.

Loňský vítěz spoléhá na lepší časy

Tým Mercedes ovšem není jediným hráčem z rychlého světa formule 1, který se v Monaku potřebuje stůj co stůj "chytit".

Mark Webber vyhrál GP Monaka dvakrát v posledních třech letech. Australan věří, že páté místo z Barcelony může být dobrým odrazovým můstkem k sérii závodů na okruzích, kde se mu tradičně daří.

"Vyhrál jsem v Monaku, v Budapešti, v Silverstone i na Nürburgringu. Takže mám před sebou docela pozitivní období. Musí svoje zkušenosti zúročit, protože sezona už docela pokročila," doufá Australan ve službách Red Bullu.

Tréninky tradičně už ve čtvrtek

Závodní víkend v Monte Carlu startuje proti zvyklostem už ve čtvrtek dvěma tréninky. Po pátečním dni vyhrazeném společenským akcím je v sobotu po třetím tréninku na programu kvalifikace.Samotná Velká cena Monaka formule 1 je na programu v neděli ve 14:00 hodin našeho času a sledovat živě ji můžete ZDE.

Den událost čas
Čtvrtek první trénink 10:00
Čtvrtek druhý trénink 14:00
Sobota třetí trénink 11:00
Sobota kvalifikace 14:00
Neděle Grand Prix 14:00

Pozn.: Všechny časy jsou uvedeny v SELČ.

reklama