reklama

Valtr nejlepším Čechem na Dakaru, Kolomý se bude hádat o sedm minut

Premiéra nové Tatry Phoenix dopadla v 38. ročníku Rallye Dakar na výbornou. Jaroslav Valtr dojel v elitní desítce a vybojoval životní výsledek. Buggyra |  08:16
Tým Buggyra ukončil letošní Rallye Dakar, na kterou první nasadil dva kamiony, jako nejúspěšnější česká stáj. Jaroslav Valtr se může chlubit pozicí v první desítce konečného pořadí soutěže .

Rosario  - Jaroslav Valtr na osmém místě a Martin Kolomý prozatím na pozici sedmnácté. Takové je bilance Tater v barvách stáje Buggyra na konci 38. ročníku Rallye Dakar.

Valtr se spolehlivou jízdou v novém Phoenixu po celou dobu soutěže probíjel kupředu, aby nakonec jako jediný český účastník napříč všemi kategoriemi zakončil slavnou rallye v první desítce celkového pořadí.

Po pauze přišel životní výsledek

"Byla to ideální etapa pro našeho Phoenixe. Ten dnes taky pěkně letěl! Chybovali jsme však v navigaci, a to nás stálo drahocenný čas. Je z toho ale další umístění v první desítce a uhájení osmého místa absolutně, což je vynikající výsledek,“ shrnul v cíli navigátor Josef Kalina. jenž má na svém kontě tři dakarské triumfy po boku Karla Lopraise.

Jásal pochopitelně také sám pilot úspěšného vozu. "Vrátil jsem se po roční pauze a hned je z toho životní výsledek. Měli jsme problémy hlavně na začátku soutěže a to nás stálo ještě lepší umístění. Soutěž byla fantastická. Několikrát jsme ukázali, že jak Fat Boy, tak nový Phoenix patří do absolutní špičky a naše vozy jsou připraveny bojovat o beduíny,“ uvedl Valtr v narážce na sošky,které dostávají v cíli první tři v každé kategorii Rallye Dakar.

Kolomý čeká na verdikt jury

Na umístění v Top 3 určitě před startem myslel Martin Kolomý, kterého ale výrazně přibrzdily dvě havárie a série dalších problémů. V cíli byli včera po čtvrtém místě v etapě klasifikováni původně na 16. pozici celkově, po chvíli se ale posunul o příčku zpět za Tomáše Vrátného v Tatře stáje Bonver Dakar Project.

Pilot osmsetpatnáctky "Fat Boy" z roudnických dílen ale čeká na výsledek  odvolání proti průtahům na startu páteční etapy, za které chce odečíst z času sedm minut,. A ty by ho vrátily zpět před krajana.

"Letošní Dakar byl hodně náročný, protože jsme měli nehodu a technické problémy. Etapy byly náročné ale pěkné a doufám, že se tady zase všichni za rok sejdeme a dojedeme si ještě pro lepší, možná pro ten nejlepší výsledek. I po dnešní etapě vím, že není lepší značka, se kterou bych měl startovat,“ chválil bruntálský pilot v cíli značku Tatra, která letos oslavila třicet let závodění v dálkových soutěžích.

reklama