reklama

Varování pro českého supertalenta: Nesmí vyrůst jako Alt

Poskládat se na motocykl, který může jezdit Moto3, může být pro vyšší jezdce problém. Poskládat se na motocykl, který může jezdit Moto3, může být pro vyšší jezdce problém. autor: mpafoto.com
Talentovaný německý motocyklový závodník Florian Alt přišel o angažmá v mistrovství světa kvůli své výšce

Sepang - Talentovaný německý motocyklový závodník Florian Alt přišel o angažmá v mistrovství světa kvůli své výšce. Loňský vítěz Rookies Cupu, který letos ovládl český jezdec Karel Hanika, vyrostl za rok o 12 centimetrů a na malé stroje třídy Moto3 se prostě "neposkládá".

Sedmnáctiletý Alt nyní měří 184 centimetrů, což navíc podle odhadů lékařů nemusí být jeho konečná výška. Proto se tým Kiefer Racing rozhodl neprodloužit s ním smlouvu na rok 2014. "Takovou smutnou a negativní zprávu jsme ještě nikdy nemuseli sdělovat. Ale proti tělesným a genetickým vlastnostem je člověk bezmocný," uvedl šéf Altovy stáje Stefan Kiefer.

Alt se připravoval na motorkářskou kariéru od pěti let. Loni byl mezinárodním mistrem Německa a triumfoval v prestižním Rookies Cupu, kde závodí mladí jezdci na identických strojích. Jeho maximem ve světovém šampionátu je 18. místo z Indianapolis. Pokud bude chtít v seriálu zůstat, bude zřejmě muset hledat angažmá ve vyšších třídách.

U motocyklových závodníků je drobnější postava obvyklá. Loňský mistr světa Moto3 Sandro Cortese měří 169 cm. Český talent Hanika, který bude od příští sezony závodit za elitní tovární tým Red Bull KTM Ajo, je jen o tři centimetry vyšší.

reklama