Kornfeil v Austinu odstartuje ze sedmé řady, Abraham v kvalifikaci skončil po pádu na 23. místě

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 21. 4. 2018 23:58
Kvalifikaci v Texasu ovlivnilo proměnlivé počasí, jezdcům třídy Moto3 trať doslova usychala pod koly.
Jakub Kornfeil na motocyklu KTM na trati v Austinu.
Jakub Kornfeil na motocyklu KTM na trati v Austinu. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr - Rony Lekl

Austin - Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Ameriky silničních motocyklů v Austinu 21. místo. Karel Abraham v MotoGP spadl a patří mu konečná 23. příčka.

Český jezdec v sedle KTM se za deště držel v první desítce, ale v závěru boje o pole position , kdy trať začala osychat, se výrazně propadl. V Grand Prix se tak postaví až do sedmé řady. Pro premiérové vítězství v kvalifikaci si dojel Španěl Jorge Martin.

"Na zajetí rychlého kola mně zbylo něco málo přes čtyři minuty, což je za daných povětrnostních podmínek, kdy se znatelně zlepšíte v každém kole, dost málo," uvedl po závodě Kornfeil.

Abraham v první části kvalifikace doslova metal kozelce ve štěrkové únikové zóně. Brněnský rodák se ale nezraněn vrátil do boxů a pokračoval. Na rozdíl od Argentiny tentokrát nebojoval o místa zajišťujíc postup do první části kvalifikace a skončil na chvostu výsledkové listiny.

Marc Marquez sice také spadl, ale přesto na rezervní motorce zajel nejrychlejší čas a kvalifikaci vyhrál. Za jezdcem Hondy skončil Maverick Viňales (Yamaha) a Andrea Iaonnne (Suzuki).

Z pole position se však Španěl neradoval dlouho. Za zpomalení Viňalese, který byl v rychlém kole, přišel o tři místa na startovním roštu. Do první řady se tak posunul Johann Zarco s Yamahou.

Také v Moto2 byl nejrychlejší člen rodiny Marquezů. Kvalifikaci vyhrál mladší bratr úřadujícího šampiona nejsilnější třídy Alex.

Kvalifikace na Velkou cenu Ameriky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu:

Moto3: 1. Martín 2:18,629, 2. Canet (oba Šp./Honda) -0,496, 3. McPhee (Brit./KTM) -0,792, …21. Kornfeil (ČR/KTM) -2,195.

Moto2: 1. Á. Márquez (Šp./Kalex) 2:10,588, 2. Lowes (Brit./KTM) -0,156, 3. Pasini (It./Kalex) -0,405.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 2:03,658, 2. Viňales (Šp./Yamaha) -0,406, 3. Iannone (It./Suzuki) -0,551, …23. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace - Marquez přijde na startu o tři místa.