Abraham porazil i Lorenza a odstartuje v Argentině z 13. místa, Kornfeil se postaví do šesté řady

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 7. 4. 2018 20:56
Boje o pole position na argentinském okruhu v Termas de Río Hondo ovlivnil déšť.
Karel Abraham v boxech v Termas de Río Hondo.
Karel Abraham v boxech v Termas de Río Hondo. | Foto: Ángel Nieto Team

Termas de Río Hondo - Karel Abraham byl blízko letošího premiérového postupu do druhé části kvalifikace třídy MotoGP. Na okruhu Termas de Río Hondo byl cellově 13. a do Velkou cenu Argentiny silničních motocyklů tak vyrazí z páté řady.

Jakub Kornfeil v kategorii Moto3 obsadil 18. pozici. Jezdec v sedle KTM se tak v neděli postaví do řady číslo šest.

Abraham dokázal v úvodní části boje o pole position nestačil porazit i továrního jezdce Yamahy a několikanásobného mistra světa Jorgeho Lorenza. Na síly Čech na Ducati byli jen Španělův týmový kolega a vítěz prvního závodu sezony Andrea Dovizioso a Aleix Espargaro na Aprilii. Od postupu Abrahama dělily čtyři desetiny.

Pro senzační vítězství si dojel Australan Jack Miller na netovární Ducati, jehož v první řadě doplní Dani Pedrosa na Hondě a Johann Zarco s Yamahou.

Kornfeil, stejně jako řada jeho soupeřů, doplatil na déšť, který se na argentinský okruh spustil během kvalifikace. Naopak své rychlé kolo ideálně načasoval Ital Tony Arbolino, který si dojel pro první pole position sezony. Kornfeil na něj ztratil 1,7 vteřiny.

Ve třídě Moto2 se s náročnými podmínkami nejlépe vypořádal Xavi Verge, tak pro Španěla to je první pole position v kariéře.

Aktualizujeme…

Kvalifikace na Velkou cenu Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Arbolino (It./Honda) 1:53,782, 2. Bezzecchi (It./KTM) -0,306, 3. Rodrigo (Arg./KTM) -0,548, …18. Kornfeil (ČR/KTM) -1,734.

Moto2: 1. Vierge (Šp./Kalex) 1:56,137, 2. Baldassarri (It./Kalex) -0,271, 3. Kent (Brit./Speed Up) -0,399.

MotoGP: 1. Miller (Austr./Ducati) 1:47,153, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -0,177, 3. Zarco (Fr./Yamaha) -0,212, …13. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.