reklama

Všichni Češi odstartují v Austrálii ze šesté řady

Karel Abraham v MotoGP byl dnes z českých jezdců v kvalifikaci nejlepší. Karel Abraham v MotoGP byl dnes z českých jezdců v kvalifikaci nejlepší. autor: Reuters
Všichni tři čeští zástupci odstartují do Velké ceny Austrálie silničních motocyklů ze šesté řady.

Phillip Island - Všichni tři čeští zástupci odstartují do Velké ceny Austrálie silničních motocyklů ze šesté řady.

Nejlépe se vedlo Karlu Abrahamovi v MotoGP, který obsadil 16. pozici. Jakub Kornfeil nepotvrdil v dnešní kvalifikaci ve třídě Moto3 třetí místo z pátečního tréninku a obsadil 17. pozici. V šesté řadě startovního roštu se setká s Karlem Hanikou také na KTM, který skončil ještě o místo za ním.

Abraham na produkční Hondě vypadl už v první části kvalifikace, kde za postupovou pozici zaostal o 403 tisícin vteřiny. Pro pole position si dojel už jistý šampion Marc Marquez na tovární Hondě, za nímž se umístil překvapivě britský závodník Cal Crutchlow s Ducati, třetí pak byl další Španěl Jorge Lorenzo v sedle Yamahy.

Pro českého závodníka byl nejkritičtější fázi dne poslední trénink před kvalifikací. "Dneska to byl trošku průšvih, který jsem sice nezpůsobil, ale strašně negativně ovlivnil celý den. V posledním volném tréninku mě z motorky sundal Pedrosa. Pustil jsem ho před sebe, v zatáčce to zvedl a já to do něj zezadu napálil," popsal Abraham své trable s továrním jezdcem Hondy.

Kvalifikaci nejslabší třídy ovládli Španělé. Nejrychlejší byl lídr seriálu Alex Marquez, který zajel nejrychlejší čas dne 1:36,050 minuty. V první řadě ho doplní krajané Alex Rins a Juanfran Guevara.

Kornfeila brzdil provoz na trati

Kornfeil ztratil na vítěze ve velmi vyrovnaném souboji devět desetin vteřiny. Český jezdec doplatil na obrovskou skrumáži jezdců v závěru, kdy už nenašel žádný prostor pro vylepšení svého času.

"Tato kvalifikace byla asi nejšílenějších z těch nejšílenějších. Je neuvěřitelné, jak obrovská skupina se tady vždy vytvořila. Ani projetí boxovou uličkou mně nepomohlo k tomu, abych si našel více prostoru," podivoval se Kornfeil.

Hanika byl o další dvě desetiny pomalejší než jeho krajan. Domácí aspirant na titul Jack Miller obsadil až osmé místo se ztrátou šesti desetin vteřiny.

Také v Moto2 byl nejlepší současný lídr seriálu. Esteve Rabat ze Španělska porazil svého krajana Johanna Zarca a týmového kolegu a soupeře v boji o titul Mika Kallia z Finska.

Kvalifikace na Velkou cenu Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:

Moto3: 1. Á. Márquez 1:36,050, 2. Rins (oba Šp./Honda) -0,014, 3. Guevara (Šp./Kalex KTM) -0,339, 4. Kent (Brit./Husqvarna) -0,369, 5. McPhee (Brit./Honda) -0,471, 6. Vázquez (Šp./Honda) -0,522, ...17. Kornfeil -0,903, 18. Hanika (oba ČR/KTM) -1,108.

Moto2: 1. Rabat (Šp./Kalex) 1:32,470, 2. Zarco (Fr./Caterham Suter) -0,015, 3. Kallio (Fin./Kalex) -0,228, 4. M. Viňales (Šp./Kalex) -0,242, 5. Lüthi (Švýc./Suter) -0,287, 6. Cortese (Něm./Kalex) -0,354.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:28,408, 2. Crutchlow (Brit./Ducati) -0,234, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,242, 4. Smith (Brit./Yamaha) -0,248, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -0,267, 6. A. Espargaró (Šp./Yamaha) -0,458, ...16. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

reklama