Aktualizováno 8. 8. 2015 22:13
Výsledky kvalifikaci na Velkou cenu Indianapolisu silničních motocyklů.
Karel Hanika na své KTM třídy Moto3.
Karel Hanika na své KTM třídy Moto3. | Foto: KTM Images

Indianapolis - Karel Hanika i Jakub Kornfeil se kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Indianapolisu silničních motocyklů umístili ve druhé desítce. Zatímco Hanikovi patří 13. místo, Kornfeil skončil tři pozice za ním.

Oba tak budou stát za sebou v páté a šesté řadě startovního roštu. Nejlepší čas dne (1:40,703 minuty) zajel lídr šampionátu Danny Kent s Hondou. České duo na KTM na Brita ztratilo přes půl vteřiny.

"Hned ze začátku kvalifikace jsem si zajel osobní maximum, které mě vyhouplo až na třetí příčku. Podařilo se mně dobře vyvézt na cílové rovince. V polovině kvalifikace jsme však přezuli na tvrdou směs pneumatik, abychom vyzkoušeli
odlišné nastavení. To nebylo úplně nejlepší, tak jsme se nakonec vrátili zase na směs medium. V závěru jsem zkusil jet s Oliveirou. Bylo však velmi obtížné dokončit jediné čisté kolo," pospal svoje pocity Kornfeil.

Popáté v sezoně si vybojoval pole position obhájce titulu šampiona MotoGP Marc Marquez na Hondě, jehož v první řadě doplní další dva Španělé: jeho týmový kolega Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo na Yamaze. Lídr seriálu Valentino Rossi (Yamaha) obsadil až osmé místo.

V Moto2 si pro nejlepší čas dojel Španěl Alex Rins, jenž o 137 tisícin vteřiny porazil svého krajana a loňského mistra Esteve Rabata.

Velká cena Indianapolis, závod mistrovství světa silničních motocyklů v USA - kvalifikace:

Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 1:40,703, 2. Oliveira (Portug./KTM) -0,088, 3. Khairuddin (Malaj./KTM) -0,108, ...13. Hanika -0,607, 16. Kornfeil (oba ČR/KTM) -0,771.

Moto2: 1. Rins 1:36,549, 2. Rabat (oba Šp./Kalex) -0,0137, 3. Kallio (Fin./Kalex) -0,316.

MotoGP: 1. M. Márquez 1:31,884, 2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,171, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,302.