reklama

Kornfeilovo trápení v kvalifikacích pokračuje, v Mugellu byl 21. také Abraham

Jakub Kornfeil na Peugeotu. Jakub Kornfeil na Peugeotu. autor: TZ Jakuba Kornfeila
Motocyklisté bojují o pole position v Mugellu v rámci Velké ceny Itálie.

Mugello - Jakub Kornfeil obsadil 21. místo v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Itálie silničních motocyklů. Český jezdec v sedle Peugeotu v Mugellu ztratil 1,5 vteřiny na vítězného Španěla Jorgeho Martina.

"Dneska to bylo extrémně těžké. V dnešním vedru jsme vyzkoušeli jak měkkou, tak střední směs. Ani jedna ale bohužel nefungovala úplně ideálně. Bojujeme s přilnavostí zadního kola. To by ale nebylo až tak špatné. Nejhorší je to, že se mně nepodařilo zajet ani jedno ideální kolo," uvedl Kornfeil.

Kentucky Kid měl závodění v genech, dokázal pokořit i Rossiho. Šampion Hayden se zabil na kole Kentucky Kid měl závodění v genech, dokázal pokořit i Rossiho. Šampion Hayden se zabil na kole Prohlédněte zde

Na italském okruhu obsadil stejnou pozici v boji o pole position královské kubatury  MotoGP Karel Abraham. závodník na Ducati nepostoupil z první části kvalifikace a také se v neděli postaví do sedmé řady startovního roštu.

Druhou část kvalifikace MotoGP pak ovládli jezdci Yamahy, vyhrál lídr seriál Maverick Viňales před Valentinem Rossim.

Domácí jezdec si minulý týden poranil břicho a hrudník při pádu na motokrosovém stroji a teprve ve čtvrtek dostal od lékařů povolení nastoupit. Karambol měl i v pátečním tréninku, vyvázl ale bez zranění. V kvalifikaci zaostal za týmovým kolegou Viňalesem o 239 tisícin sekundy. Úřadující mistr světa Španěl Marc Márquez odstartuje v Itálii z šestého místa.

Kvalifikace na Velkou cenu Itálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Mugellu:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 1:57,176, 2. McPhee (Brit./Honda) -0,148, 3. Mir (Šp./Honda) -0,194, …21. Kornfeil (ČR/Peugeot) -1,508.

Moto2: 1. Morbidelli (It./Kalex) 1:51,679, 2. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,036, 3. Pasini (It./Kalex) -0,079.

MotoGP: 1. M. Viňales (Šp./Yamaha) 1:46,575, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,239, 3. Dovizioso (It./Ducati) -0,260, …21. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

reklama